Amiben „világelsők vagyunk” – Szabó Tünde államtitkár szerint sikeres évet zárt a magyar sport

Szabó Tünde (archív felvétel) •  Fotó: MOB

Szabó Tünde (archív felvétel)

Fotó: MOB

Sikeres évet zárt a magyar sport Szabó Tünde sportért felelős államtitkár szerint.

MTI

2020. január 02., 21:282020. január 02., 21:28

2020. január 02., 21:292020. január 02., 21:29

„A 2019-es év rendkívül eredményes volt” – szögezte le a szakpolitikus az M1 aktuális csatornán csütörtökön. Hozzátette: az olimpiát megelőző év mindig nagyon kemény, hiszen a sportolók fókuszában az ötkarikás játékok állnak, ezzel a szemlélettel és felkészültséggel szerepelnek a világeseményeken.

„Ilyenkor már a célegyenesre fordulnak, a legfontosabb cél, hogyan sikerül az olimpia, valamint az, hogy a kvótákat meg kell szerezni” – fogalmazott Szabó Tünde. „Nagyon jól teljesítettek a sportolóink, hiszen világbajnokokat, Európa-bajnokokat köszönthettünk különböző sportágakban" – tette hozzá. Szabó Tünde kiemelte,

az olimpiai sportágak közül 26-ban születtek magyar sikerek, azaz nemcsak a tradicionálisan erős magyar sportágakban voltak jó eredmények.

Az olimpiára való felkészülés kapcsán hangsúlyozta: fontos, hogy ehhez minden lehetőséget megteremtsenek a magyar sportolóknak. Példaként említette, hogy már az év elején többen kiutaznak Tokióba vagy a környékére az akklimatizálódást elősegítendő, hogy ott edzhessenek, és felkészüljenek a magas páratartalomra.

„Olyan programjaink vannak az élsportban és az utánpótlás-nevelésben, amelyek azt eredményezik, hosszú távon a magyar sportolók ott lesznek a világ élvonalában” – mondta, egyúttal hozzáfűzte, folyamatosak a kvótaszerzések, és ez folytatódhat az ötkarikás játékokat megelőző világeseményeken, amelyek közül Magyarország rendezi például a vízilabda kontinensviadalát, illetve a vizes Európa-bajnokságot.
Hangsúlyozta, nagy öröm, hogy olyan rangos világeseményeknek adott otthont Magyarország 2019-ben, mint például négy olimpiai kvalifikációs esemény, az asztaliteniszezők, az öttusázók, a kajak-kenusok, valamint a vívók világbajnoksága. „Ez nemzetközi szinten és sportdiplomáciailag is óriási teljesítmény és elismerés” – fogalmazott.

Idézet
Ilyen tekintetben szerintem világelsők vagyunk, hiszen a nemzetközi szervezetek hozzánk fordulnak: szeretnénk-e megrendezni egy világeseményt”

– fejtette ki Szabó Tünde, aki elsődleges célnak azt nevezte, hogy mindenki tudjon sportolni. Úgy vélte, ehhez fontos, hogy olyan sportlétesítmények legyenek Magyarországon, amelyek ki tudják szolgálni a sportolókat, ennek jegyében az elmúlt években több mint 2500 sportlétesítményt tudtak felújítani és építeni, külön kiemelte a tavaly átadott Puskás Arénát, amely idén négy mérkőzésnek ad otthon a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 18., péntek

Vizes vb: románveréssel biztosította be nyegyeddöntős szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott

15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.

Vizes vb: románveréssel biztosította be nyegyeddöntős szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott
2025. július 18., péntek

Két próbálkozásból sem sikerült belőni egy tizenegyest, kiejtette a Paksot a CFR

A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.

Két próbálkozásból sem sikerült belőni egy tizenegyest, kiejtette a Paksot a CFR
2025. július 16., szerda

Magyar–román párharcot rendeznek a vízilabda-vb negyeddöntőjébe jutásért

A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.

Magyar–román párharcot rendeznek a vízilabda-vb negyeddöntőjébe jutásért
2025. július 14., hétfő

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott szingapúri világbajnokságon

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott szingapúri világbajnokságon
2025. július 14., hétfő

Labdarúgó-klubvilágbajnokság: kiütötte a Chelsea a PSG-t

A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.

Labdarúgó-klubvilágbajnokság: kiütötte a Chelsea a PSG-t
2025. július 13., vasárnap

A japánokat is legyőzte, gyakorlatilag csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.

A japánokat is legyőzte, gyakorlatilag csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott
2025. július 12., szombat

Magyarországnak 2036-ban lehet nagy esélye olimpiát rendezni, továbbra is lesz Forma–1-es Magyar Nagydíj

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.

Magyarországnak 2036-ban lehet nagy esélye olimpiát rendezni, továbbra is lesz Forma–1-es Magyar Nagydíj
2025. július 03., csütörtök

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa

Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa
2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját