2007. május 16., 00:002007. május 16., 00:00
A dobogó harmadik foka UEFA-kupa-szereplést biztosít – a bajnoki bronzérmes a második legrangosabb európai kupasorozat második selejtezőkörében kapcsolódik be a küzdelmekbe. Cristiano Bergodi gárdájának még a Bajnokok Ligája-indulást jelentő második hely megszerzésére is van esélye: két fordulóval a bajnokság vége előtt a Steaua előnye két pont a CFR-vel szemben. Hétvégén a fővárosiak Tîrgu Jiu-i Panduriit fogadják, majd szerdán a Petrozsényi Jiul otthonába látogatnak, míg a CFR a Iaºi-i Poli vendégeként szerepel, az utolsó fordulóban pedig a Konstancai Farult fogadja.
Az erdélyi csapat története legjobb bajnoki helyezését éri el a 2006/2007-es idény végén: eddig az ötödik hely megszerzése volt a legjobb teljesítmény. „Ezek a klub életének legszebb napjai. Bebizonyítottuk, hogy tisztességes játékkal felboríthatjuk a Liga 1 hierarchiáját” – nyilatkozta Iuliu Mureºan klubelnök. A vezetők mindent megtesznek, hogy a Constantin Rãdulescu-stadion UEFA-kupa-meccseknek adhasson otthont: június közepére felszerelik a villanyvilágítást, és 3500 férőhelyes acélvázas lelátót is felépíttetnek.
Hírösszefoglaló
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.