A végjáték hősei: emberhátrányban ejtette ki a PSG a Chelsea-t

A Paris Saint-Germain hosszabbítás után 2-2-es döntetlent harcolt ki a Chelsea otthonában, így több idegenben lőtt góllal bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó-Bajnokok Ligájában.

Hírösszefoglaló

2015. március 12., 10:592015. március 12., 10:59

A londoni Stamford Bridge-en – a párizsi 1-1 után – nagy küzdelmet láthatott a közönség, de helyzeteket nem, kapura lövésből is csak egyet az első 45 percben. A félidő derekán (32. perc) emberhátrányba került a PSG: Zlatan Ibrahomovic csúszott rá rossz ütemben Oscarra, Björn Kuipers játékvezető pedig kissé szigorúan mutatta fel a piros lapot a svéd támadónak, aki még vissza is húzta a lábát. A párizsiak sztárját pályafutása során a negyedik alkalommal állították ki a BL-ben, ezzel beérte az örökranglista élén a holland Edgar Davidsot.

A második játékrész elején kis híján vezetést szerzett az emberhátrányban is veszélyes francia csapat, de Edinson Cavani hatalmas helyzetben csak a kapufát találta el. José Mourinho együttese a folytatásban taktikusan tartotta az eredményt, a 81. percben pedig Gary Cahill góljával megszerezte a vezetést, az őrült rohanásba kezdő PSG azonban korábbi Chelsea-futballista, David Luíz fejesével egyenlített, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbítás hatodik percében Thiago Silva kezezése után büntetőhöz jutott a Chelsea, ezt Eden Hazard higgadtan értékesítette. Ekkor úgy tűnt, a francia együttesnek már nincs ereje az egyenlítésre, de a 114. percben érkezett a londoniak második találata előtt kezező Thiago Silva – a párizsiak másik brazil belső védője –, és egy csodálatos fejessel egyenlített, kiharcolva ezzel csapatának a 2-2-es döntetlent és a továbbjutást.

A másik szerdai összecsapáson  – az ukrajnai 0-0 után – szintén emberelőnybe került a házigazda Bayern München: a Sahtar már a 3. percben hibázott, ráadásul Kucser piros lapja 11-essel is társult, amelyet Müller értékesített. Ezután hengereltek a bajorok, akik végül 7-0-ra verték Mircea Lucescu csapatát.

A BL-nyolcaddöntő visszavágói kedden folytatódnak és szerdán zárulnak.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, szerdai visszavágók:

Chelsea–Paris Saint-Germain 2-2 (0-0, 1-1, 2-1 – hosszabbítás után). Gól: Cahill (81.), Hazard (96.), illetve David Luíz (86.), Thiago Silva (114.). Kiállítva: Ibrahimovic (32., Paris Saint-Germain). Továbbjutott: Paris Saint-Germain, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Bayern München–Sahtar Donyeck (ukrán) 7-0 (2-0). Gól: Müller (4., 52., az elsőt 11-esből), Boateng (34.), Ribéry (49.), Badstuber (63.), Lewandowski (75.), Götze (87.). Kiállítva: Kucser (3., Sahtar Donyeck). Továbbjutott: a Bayern München, 7-0-ás összesítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után