Müller Péter bűnügyi komédiáját, a Szemenszedett igazságot adja elő a Határon Túli Magyar Színházak Szemléjén a Csíki Játékszín.
2017. február 02., 13:222017. február 02., 13:22
Ezzel kapcsolatban a szerző a Thália Színház honlapján olvasható interjúban úgy nyilatkozott, még nem látta a produkciót, nagyon sajnálja, hogy nem tudott jelen lenni Csíkban, a bemutatón. „1956-ban lelőttek, és az egyik lábam ettől tulajdonképpen sérült. Nagyon felhoztam magam, a mai napig sportolok, de nehezen utazom. És mivel oda repülővel nem tudok menni, nekem kocsival messze van. Pedig rengeteget hívnak, és amíg fiatal voltam, boldogan jártam Erdélybe. Nagyon sok nagyszerű ember él ott, és úgy tudtam mindig megszólalni, mintha egész életemben köztük éltem volna. Azt tapasztaltam még ráadásul, hogy nagyon gazdag a színházi világuk” – fogalmazott Müller Péter.
Kifejtette, nagyon várja, hogy Budapesten láthassa a Csíki Játékszín produkcióját. „Remélem, hogy a közönségnek is tetszeni fog. Egy különös krimit látnak majd. Meggyőződésem, hogy ilyen ravasz bűnügyi történetet nemigen írtak még, mint ez. És ha csak úgy nézi valaki, mint egy krimit, hogy ki a bűnös, milyen bűntény történt ebben a városban, akkor is azt mondhatnám, hogy nincs a világon olyan Columbo-történet, ami ezzel a sztorival vetekedhetne” – mondta el a szerző.
Parászka Miklós, az előadás rendezője a Thália Színháznak úgy nyilatkozott, nem a véletlen műve volt, hogy bemutatták Csíkban Müller Péter darabját. „Akkor figyeltem fel rá, mikor 1990-ben, rögtön a forradalmi változások után a kolozsvári színházban Kötő József igazgató felkért egy darab megrendezésére. Az volt az egyetlen kikötése, hogy olyan előadás hozzunk létre, ami tükrözi az akkori folyamatokat. Ekkor került elém ez a darab, és megérintett a kérdés, amit felvet, mégpedig, hogy lehetséges-e morális alapon rendet teremteni a világban? 1990-ben ez a kérdésfelvetés hallatlanul aktuálisnak tűnt, ezért meg is rendeztem. Azóta eltelt 26 év, és a kérdés semmit nem veszített az aktualitásából, sőt ma talán még szembeötlőbb, mint akkoriban” – fogalmazott a rendező.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
szóljon hozzá!