Éva csak űrruhában találkozhat a külvilággal
Fotó: Mythberg Films
A kolozsvári Győzelem (Victoria) moziban vetítik elsőként Kocsis Ágnes magyarországi rendező Éden című játékfilmjét. A teljes elszigeteltségben élő fiatal nőről szóló alkotás román-magyar koprodukcióban készült.
2021. május 18., 18:362021. május 18., 18:36
2021. május 18., 23:092021. május 18., 23:09
Romániában a 2020-as Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) keretében vetítették, és a járvány után a kolozsvári közönség láthatja először május 21-étől. Bár a filmet már márciusban bemutatták,
A kolozsvári nézők pénteken 16 órától, majd hétfőn 18.30 órától és kedden 16 órától láthatják a Victoria moziban a Transilvania Film által forgalmazott filmet. Az alkotás, akárcsak Kocsis Ágnes korábbi filmjei – a Friss levegő és a Pál Adrienn – a magányról, az emberi kapcsolatokról szól, melyet egy teljes elszigeteltségben élő fiatal nő életén keresztül mutat be.
Fotó: Mythberg Films
csak bátyjával és az orvosokkal találkozik, amíg be nem lép az életében egy pszichiáter, aki ki szeretné deríteni betegségének valódi hátterét. Kettejük között szoros kapcsolat alakul ki, de megmentheti-e Évát a szerelem? – teszi fel a kérdést a rendező.
Friss alkotásokkal zajlanak a magyar napok a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) idei kiadásán, mely óvintézkedések közepette is garantálja az igazi élményt. A valóságtól elrugaszkodott témájú, sci-finek is beillő Éden története a járvány közepette már-már realitássá változott.
A film két főszereplőjét Lana Barić horvát színésznő és Daan Stuyven belga zeneszerző, énekes alakítja, de Bocskor-Salló Róbert erdélyi színész is látható benne, illetve Maya Roberti, a rendező lánya is feltűnik.
Az 1989-es fordulat után a színház területén se tudták Romániában, hogy mit kezdjenek a vágyott szabadsággal. Reformkezdeményezések, különféle mozgások jellemezték az elmúlt 35 évben a hazai, ezen belül a magyar színházak útkereséseit.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem tizedik alkalommal szervezi meg a Színházi Iskolák Találkozóját 2024. november 15–24. között – tájékoztatott csütörtökön a Magyar Művészeti Kar titkársága.
Ady Endre nagykárolyi szobránál ünnepelték a magyar nyelv napját a helyi Vasile Lucaciu vegyes tannyelvű általános iskola magyar hatodikosai.
Románia eddigi legnagyobb régészeti lelőhelyét találták meg Arad és Temesvár között a vasúti pálya felújítását megelőző leletmentő ásatások során.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Újságírás és Digitális Média szakán működő Spectator Média Szakkollégium portréfotó-kiállítása nyílik meg a kolozsvári Planetáriumban.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház következő előadása Friedrich Dürrenmatt Angyal szállt le Babilonba című darabjából készül Bocsárdi László rendezésében, az előadás olvasópróbái elkezdődtek – közölte a társulat.
Az idén januárban elhunyt Csíky András kolozsvári színművész nevét viseli az újonnan létrejött alapítvány, amely a színművész akaratából az általa kapott Kossuth-díjjal járó évenként pénzjutalmat fiatal erdélyi színészeknek ítéli oda.
A kilencedik Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál elérkezett második feléhez, de a következő napokban is színes és sokszínű programokkal várja a színházkedvelő közönséget.
Michal Toczek fiatal lengyel filmes Egy kiégett házasság (A Dead Marriage) című kisjátékfilmje nyerte idén a marosvásárhelyi Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál fődíját.
Az 1989-es rendszerváltások – a romániai és a magyarországi – privát és nyilvános vonatkozásainak lenyomatát adja az a ritkán látható, különleges film, amit a Liszt Intézet Bukarest szervezésében mutatnak be a román fővárosban.
szóljon hozzá!