Éva csak űrruhában találkozhat a külvilággal
Fotó: Mythberg Films
A kolozsvári Győzelem (Victoria) moziban vetítik elsőként Kocsis Ágnes magyarországi rendező Éden című játékfilmjét. A teljes elszigeteltségben élő fiatal nőről szóló alkotás román-magyar koprodukcióban készült.
2021. május 18., 18:362021. május 18., 18:36
2021. május 18., 23:092021. május 18., 23:09
Romániában a 2020-as Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) keretében vetítették, és a járvány után a kolozsvári közönség láthatja először május 21-étől. Bár a filmet már márciusban bemutatták,
A kolozsvári nézők pénteken 16 órától, majd hétfőn 18.30 órától és kedden 16 órától láthatják a Victoria moziban a Transilvania Film által forgalmazott filmet. Az alkotás, akárcsak Kocsis Ágnes korábbi filmjei – a Friss levegő és a Pál Adrienn – a magányról, az emberi kapcsolatokról szól, melyet egy teljes elszigeteltségben élő fiatal nő életén keresztül mutat be.
Fotó: Mythberg Films
csak bátyjával és az orvosokkal találkozik, amíg be nem lép az életében egy pszichiáter, aki ki szeretné deríteni betegségének valódi hátterét. Kettejük között szoros kapcsolat alakul ki, de megmentheti-e Évát a szerelem? – teszi fel a kérdést a rendező.
Friss alkotásokkal zajlanak a magyar napok a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) idei kiadásán, mely óvintézkedések közepette is garantálja az igazi élményt. A valóságtól elrugaszkodott témájú, sci-finek is beillő Éden története a járvány közepette már-már realitássá változott.
A film két főszereplőjét Lana Barić horvát színésznő és Daan Stuyven belga zeneszerző, énekes alakítja, de Bocskor-Salló Róbert erdélyi színész is látható benne, illetve Maya Roberti, a rendező lánya is feltűnik.
Mihail Afanaszjevics Bulgakovnak A Mester és Margarita című művéből készült előadás premierjét tartja pénteken a szatmárnémeti Harag György Társulat.
A bukaresti „I.L. Caragiale” Színház és Filmművészeti Egyetem (UNATC) nemzetközi konferenciát és workshopot szervez, melynek tematikája az úgynevezett „oktatófilmek” felhasználási gyakorlata a volt szocialista országokban.
A romániai magyar színházakról és az IFesztről is szó esett a Nemzeti Kisebbségi Színházak Nemzetközi Találkozóján, de felmerült egy budapesti helyszínű erdélyi fesztivál lehetősége is.
Film- és könyvbemutatóval tisztelegtek Janovics Jenő, a magyar filmgyártás úttörőjének munkássága előtt a kolozsvári Művész moziban. A magyar film napja alkalmából szervezett eseményen a „Szamos-parti Hollywoodba” kaphattak betekintést az érdeklődők.
Magyarország és Európa egyik legeredetibb és legkeményebb underground együttesének, a Vágtázó Halottkémeknek a koncertje is szerepel a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) programjában.
Bár a világon az egyik legnagyszerűbb dolog a tánc, hiszen egyetemes, mindenki számára befogadható „nyelv”, amely az életerőt és az életörömöt hordozza, a virtuális „nézelődéshez” szokott mai társadalom ellustult – jelentette ki Könczei Csongor.
A Déryné Program Határtalan alprogramja részeként a magyar nyelvű színjátszás válik elérhetővé Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság és Erdély mintegy 60, magyarok által lakott településén – jelentette be Novák Irén.
A népi együtt muzsikálás és éneklés nemcsak közösségi élményt, de életformát is jelenthet – mondta el az Erdélyben több helyszínen működő Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány (EHHA) kolozsvári intézetének kulturális szervezője, Nagy Kata.
Fürdővilág a Kárpát-medencében: Budapest, Sóvidék és Tarcsafürdő címmel nyit kiállítást április 30-án Sepsiszentgyörgyön a bukaresti Liszt Intézet.
Az Agyagkatonák – Az első kínai császár halhatatlan hadserege című kiállítás Marosvásárhelyre érkezik: május 7-től a Kultúrpalotában lesz látható, ez lesz a városban az idei legimpozánsabb nemzetközi kiállítás.
szóljon hozzá!