Simona Neumann számára véget ért a temesvári küldetés
Fotó: Simona L. Neumann/Facebook
Lemondott tisztségéről Simona Neumann, a Temesvár Európa Kulturális Fővárosa 2021 Egyesület ügyvezetője – közölte az Agerpres közszolgálati hírügynökség.
2021. december 27., 22:212021. december 27., 22:21
2021. december 27., 22:242021. december 27., 22:24
A Bánság fővárosa eredetileg 2021-re nyerte el az Európa Kulturális Fővárosa címet, ám a koronavírus-járvány miatt az Európai Tanács hozzájárult ahhoz, hogy 2023-ra halasszák a rendezvénysorozatot. Simona Neumann lemondólevelében arról ír, hogy személyesen hozta meg a döntését, miután azt érezte, hogy összeomlott benne az a motiváció, mely a pályázat kidolgozásakor és a projekt menedzselése során vezette.
Azt is hozzátette, hogy lemondásával utat kíván nyitni a politikai, közigazgatási döntéshozóknak, hogy a kulturális fővárosi projekt rájuk háruló feladataira összpontosítsanak. A kulturális fővárosi projektet koordináló egyesület vezetése évek óta a bírálatok középpontjában állt. Az egyesületet elhagyták a legismertebb kulturális személyiségek az elhibázottnak tartott menedzsment miatt.
Nicolae Robu, Temesvár korábbi polgármestere 2020-ban kiiktatta az egyesületet a kulturális főváros projektjeinek a finanszírozásából, és közvetlenül nyújtott támogatást a kulturális fővárosi projekt egyes programjainak az előkészítésére. A 2020 őszén temesvári polgármesterré választott Dominic Fritz folytatta hivatali elődjének gyakorlatát.
Ez év júniusában Temesvár polgármestere, a Temes megyei önkormányzat elnöke és a kulturális miniszter közös levélben közölte a kulturális fővárosi cím brüsszeli illetékeseivel, hogy az egyesület vezetése már nem élvezi a bizalmukat. A levélben kételyeiket fejezték ki, hogy az egyesület vezetése képes a kulturális programok megszervezésére.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb elismeréseket a vasárnap este zárult, 31. nagybányai ATELIER fesztiválon.
szóljon hozzá!