2011. augusztus 04., 08:282011. augusztus 04., 08:28
A rendezvényt meglepetésfilmmel nyitják meg, amelyet a Redut Kulturális Központban vetítenek pénteken 17 órától. Az est a boszniai On the Path (Úton) című filmmel folytatódik, amely az emberi kapcsolatokról és ezek kifejezési módjáról szól. A Tanács téren pénteken vetített, I Am Love (Szerelmes lettem) című alkotás egy nemzetközileg elismert, Aranyglóbusz és BAFTA-díjra is jelölt olasz filmdráma.
A TIFF-filmkaraván szombaton a Black and White (Fehér és Fekete) című török filmmel, valamint az Ursul (A medve) című román komédiával folytatódik, az alkotások szintén 17, illetve 19 órától tekinthetők meg a kulturális központban. Dragoş Bucur karrierjének egyik legsikeresebb alakításának lehet tanúja az, aki szombat este fél tízkor a Tanács térre látogat. Az amerikai Peter Weir rendező The Way Back (Visszaút) című filmjében a román színművész olyan hírességekkel játszik együtt, mint Ed Harris és Colin Farell.
A „brassói TIFF” vasárnap ér véget két, nemzetközi sikereknek örvendő alkotással, amelyet a kulturális központban vetítenek. A The Illusionist (Az illuzionista) című, angol–francia animációs filmet az All that I Love (Minden, amit szeretek) című lengyel dráma követi.
Eddig két ízben szerveztek TIFF-filmkaravánt Marosvásárhely, Gyulafehérvár, Bákó, Nagyszeben érintésével, amelyek nagy sikernek örvendtek a közönség körében, tavaly több mint 15 ezren látogattak el a rendezvényre. A Román Filmet Népszerűsítő Szövetség (APFR) által szervezett esemény idén július 12. és szeptember 18. között zajlik, többek között Temesváron, Tordán és Nagyváradon.
A TIFF-filmkaraván az APFR egyik legfontosabb projektje, célja a román közönség visszacsábítása a mozitermekbe, valamint különleges és igényes alkotások bemutatása a filmkedvelőknek. A karaván európai uniós és azon kívüli, művész- és közönségfilmekkel igyekszik megteremteni a fesztiválhangulatot az érintett városokban.
Kőrössy Andrea
Tizedik alkalommal szervezi a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szervezőcsapata augusztus közepén a horrorfilmek fesztiválját a Szeben megyei Berethalomban.
Kertkönyvtár címmel szervez foglalkozást az érdeklődők számára a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Néptánc- és népzeneoktatás, kézműves foglalkozások, nagycsaládos programok, minden korosztályt megszólító táborok szerepelnek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület tevékenységei között, melynek elnöke céljaikról, terveikről beszélt a Krónikának.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
Mikrokosmos címmel indul a kulturális kapcsolatokat Bartók Béla örökségét bemutatva erősítő program a magyar–román határ mentén európai uniós támogatással.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
szóljon hozzá!