Változást sürgetnek az EU élén a Madridban összeült Patrióták – Orbán: mi vagyunk a jövő

Patrióták

Patrióták. A pártcsalád vezetői a madridi találkozón

Fotó: Facebook/Orbán Viktor

Változás sürget az Európai Unió vezetésében a Patrióták Európáért pártcsalád, amely kétnapos madridi csúcstalálkozóján a következő hónapok stratégiáját kívánja meghatározni a nemzeti szuverenitás, a szabadság és az európai identitás védelme, valamint a tömeges bevándorlás elutasítása mentén.

Hírösszefoglaló

2025. február 08., 15:382025. február 08., 15:38

A Patrióták szombatra szervezett politikai nagygyűlésére mintegy kétezer embert vártak, az eseményen tizenegy tagpárt vezetője mond beszédet, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnök, Santiago Abascal, a Patiróták, valamint a spanyol Vox párt elnöke, Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés, Matteo Salvini, az olasz Liga párt és Geert Wilders, a holland Szabadságpárt vezetője.

Az Európai Parlamentben harmadik legnagyobb frakcióval rendelkező pártcsalád célja, hogy megszilárdítsa magát az európai konzervatívok és szocialisták alternatívájaként, mint

„az egyetlen valódi lehetőség szemben az EU azon politikájával, amely meggyengítette a nemzeti szuverenitást, a gazdasági jólétet és Európa biztonságát”.

A Tegyük újra naggyá Európát! jelmondattal meghirdetett csúcstalálkozó első, pénteki napján a nyilvánosság kizárásával munkamegbeszélést tartottak a pártvezetők, majd vacsorán vettek részt, amelynek díszvendége Kevin Roberts, a Heritage Foundation elemzőközpont elnöke volt.

„Egyesít minket a haza iránti szeret, szemben a határok feloldásával, egyesít minket identitásunk védelme szemben a globalizmussal és a multikulturalizmussal. Egyesít minket a család védelme és a szabadságé, szemben a woke ideológiával” – fogalmazott üdvözlőbeszédében az esemény házigazdája, Santiago Abascal.

A szervezők által kiadott közlemény szerint

Donald Trump elnöki beiktatásával és Javier Milei elnökségének több hónapja után, amely a szabadság szelét hozta Argentínába, Európa felfedezi, hogy a politikai akarat, amelyet a lakosság hatalmas támogatása kísér, megváltoztathatja egy nemzet sorsát.

Habár mindez formát öltött már néhány európai országban, ahol a nemzeti, hazafias pártok kormányoznak, de ezzel szemben, úgy tűnik, hogy az Európai Unió a múltban gyökerezik.

Idézet
A brüsszeli elit semmit sem tanult a hibáiból, és egyáltalán nem adta fel azt a törekvését, hogy az Európai Uniót egy társadalmi manipulációra összpontosító megaállammá alakítsa át,

amely katasztrofális következményekkel jár az európaiakra nézve: illegális bevándorlás és bizonytalanság az utcáinkon, csökkent versenyképesség, emelkedő energiaárak, klímafanatizmus, túlzott szabályozás és beavatkozás a magánvállalkozásokba, valamint ideológiai nyomás a tagállamokra” – olvasható a közleményben.

Mint írták,

a legutóbbi választásokon európai polgárok milliói küldtek egyértelmű üzenetet, hogy a brüsszeli elitek korszaka véget ért.

„A Patrióták vezetői változást sürgetnek Brüsszelben, hogy megakadályozzák a további katasztrofális döntéseket, a kudarcot vallott politikát és a status quo fenntartását. Mi, a hazafiak, eltökélt szándékunk, hogy visszahozzuk a józan észt az Európai Unión belüli döntéshozatali folyamatba, és visszavezessük az Európai Uniót alapvető értékeihez” – fogalmaz a közlemény.

Orbán Viktor: Magyarország ma a konzervatív politika laboratóiuma
Magyarország ma a konzervatív politika laboratóriuma – jelentette ki Orbán Viktor magyar kormányfő szombaton a Patrióták csúcstalálkozóján elmondott beszédében.
A Híradó.hu beszámolója szerint Orbán Viktor elsőként Santiago Abascal-hoz, a spanyol Vox vezetőjéhez szólt. A magyar kormányfő felidézte, hogy már 12 éve szolgál miniszterelnökként, de ami ennél is fontosabb, hogy ellenzéki vezetőként is 16 évvel tartja a rekordot. Mint mondta, megérti és érzi,hogy milyen annak az útja, ha valaki az ellenzékből a hatalomba emelkedik. „Ennek az útnak a neve, szenvedés, fájdalom. Ha valaki kormányra szeretne jutni, először is a nemzetet kell szolgálnia, miközben brutális támadások célpontja lesz. Santiago, ideje annak, hogy kormányra kerüljetek” – fejtette ki Orbán Viktor.
Beszédében felidézte, hogy a magyarok és a spanyolok az 1200-as évek óta összetartanak. „Tisztelt spanyol barátaim, ti voltatok az elsők, akik támogattak bennünket 1956-ban, amikor fellázadtunk a kommunizmus és a Szovjetunió ellen. Vagyis a spanyolok és a magyarok kipróbált fegyverbarátsága a miénk. És ma 70 évvel később itt állok mellettetek Madridban. Santiago, én értelek téged, és veled vagyok, éljen a reconquista! A madridiak rendesek, önzetlen, jó haverok, és ami a legfontosabb, szeretik a focit. Egy Puskás nevű magyar mondta ezt, akit önök Pancsóként ismernek.”



A mi országunkat nem a mérete és nem a hadserege teszi érdekessé. Magyarországot a politikája teszi érdekessé. Mi otthon 15 éve építjük a szabad, konzervatív és keresztény Magyarországot. Magyarország ma a konzervatív politika laboratóriuma.
Emlékeztetett arra is, hogy „beleírtuk az alkotmányba, az anya nő, az apa férfi. Korábban azt hittük, ezt mindenki tudja. A munkanélküliséget felszámoltuk. Európa legalacsonyabb adóját fizetik a cégek. Az állam nem bünteti, hanem jutalmazza a munkát! A globalista elit persze gyűlöl bennünket. A brüsszeli bürokraták, az amerikai demokraták és a Soros-hálózat hajtóvadászatot indított ellenünk” – mondta a miniszterelnök, aki így folytatta: „Barátaim, a világot a Trump Tornádó néhány hét alatt megváltoztatta. Egy korszak véget ért. Tegnap mi voltunk az eretnekek. Ma mi vagyunk a mainstream.” A kormányfő úgy fogalmazott: „Tegnap azt mondták, mi vagyunk a múlt. Ma mindenki látja, hogy mi vagyunk a jövő. Amerikában, Hollandiában, Olaszországban, Ausztriában és Magyarországon. Felkészül Csehország. Sokan vagyunk, nagyok vagyunk és erősek vagyunk.”
A csúcstalálkozó első, pénteki napján a nyilvánosság kizárásával munkamegbeszélést tartottak a pártvezetők, majd vacsorán vettek részt, amelynek díszvendége Kevin Roberts, a Heritage Foundation elemzőközpont elnöke volt.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 08., csütörtök

Habemus papam! Amerikai bíborost választottak Róma püspökévé

Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.

Habemus papam! Amerikai bíborost választottak Róma püspökévé
2025. május 08., csütörtök

„Leleplezés”: a Tisza Párt elnöke szerint az Orbán-kormánynak azért kell mennie, mert ütőképes hadsereget akar

Az Orbán-kormány „őszödi beszédeként” harangozott be a napokban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke egy hangfelvételt, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a Facebook-oldalán.

„Leleplezés”: a Tisza Párt elnöke szerint az Orbán-kormánynak azért kell mennie, mert ütőképes hadsereget akar
2025. május 08., csütörtök

Az EP enyhítette a farkasok uniós védelmi státuszát

Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén tartott szavazásán támogatta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot annak érdekében, hogy az uniós farkasvédelmi státuszt összhangba hozza a vonatkozó Berni Egyezménnyel.

Az EP enyhítette a farkasok uniós védelmi státuszát
2025. május 08., csütörtök

Itt a vége: Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől és a házasságából is

Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, frakcióvezetője lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul – jelentette be csütörtökön Dobrev Klára.

Itt a vége: Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől és a házasságából is
2025. május 08., csütörtök

Vance: Európának jobban ki kell vennie a részét a védelemből, vigyázni kell a demokráciára

Az Egyesült Államok és Európa ugyanazon „civilizációs csapat” tagja, kultúrájuk szorosan összefonódik, de ez nem jelenti azt, hogy nem bírálhatják egymást – jelentette ki J. D. Vance amerikai alelnök szerdán Washingtonban.

Vance: Európának jobban ki kell vennie a részét a védelemből, vigyázni kell a demokráciára
2025. május 08., csütörtök

Csütörtökön délelőtt sem sikerült pápát választaniuk a bíborosoknak

A csütörtöki első két szavazáson sem sikerült pápát választaniuk a konklávéra összegyűlt bíborosoknak: a pápaválasztó gyűlésnek otthont adó vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből fekete füst szállt fel kelet-európai idő szerint nem sokkal egy óra előtt.

Csütörtökön délelőtt sem sikerült pápát választaniuk a bíborosoknak
2025. május 08., csütörtök

Simion népszavazást írna ki az eltörölt második elnökválasztási forduló megtartásáról

George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje megválasztása esetén népszavazást írna ki arról, hogy megtartsák-e a tavalyi elnökválasztás alkotmánybíróság által eltörölt második fordulóját.

Simion népszavazást írna ki az eltörölt második elnökválasztási forduló megtartásáról
2025. május 08., csütörtök

Friedrich Merz: az illegális migráció drasztikus korlátozására van szükség

Európának közösen kell megoldania a migráció ügyét, és jobb európai szabályozásra kell törekedni – jelentette ki Friedrich Merz új német kancellár szerdán Varsóban a Donald Tusk lengyel kormányfővel tartott közös sajtókonferencián.

Friedrich Merz: az illegális migráció drasztikus korlátozására van szükség
2025. május 08., csütörtök

Gáza háború utáni amerikai irányításáról egyeztetett az Egyesült Államok és Izrael

Az Egyesült Államok és Izrael megvitatta annak lehetőségét, hogy Washington irányítsa a Gázai övezet háború utáni ideiglenes közigazgatását – közölte öt, az ügyet jól ismerő személy a Reut

Gáza háború utáni amerikai irányításáról egyeztetett az Egyesült Államok és Izrael
2025. május 08., csütörtök

Fokozódik a konfliktus, tüzérségi párbajt és légi csatát is vívott egymással az indiai és a pakisztáni hadsereg

India és Pakisztán szerda este tüzérségi párbajt vívott a vitatott kasmíri térségben lévő de facto határon keresztül – közölte az indiai védelmi szóvivő az indiai igazgatású Kasmírban.

Fokozódik a konfliktus, tüzérségi párbajt és légi csatát is vívott egymással az indiai és a pakisztáni hadsereg