Fotó: Makkay József
Belgiumban tovább erősödik a koronavírus legújabb hulláma, az új fertőzéses esetek száma hetedik hete emelkedik; a belga kormány utazási korlátozásokat is tartalmazó törvénytervezetet hagyott jóvá, az országban újra bevezethetik a beutazók nyilvántartását célzó járványügyi adatlap használatát (PLF) – közölte a La Libe Belgique című francia nyelvű belga napilap.
2022. július 17., 16:302022. július 17., 16:30
A napilap beszámolója szerint Frank Vandenbroucke belga egészségügyi miniszter a főként az utazást érintő várható szigorítások fontosságát az aggaztóvá vált járványügyi helyzet ellenőrzésével indokolta.
Az illetékes belga egészségügyi hatóság legfrissebb jelentése szerint naponta átlagosan 7898 új koronavírus-fertőzést jegyeztek fel az országban, ami 26 százalékos növekedést jelent az előző hétnapos időszakhoz képest. A halálozások átlagos száma 2 százalékkal 9-re emelkedett egy hét alatt. A kórházba szállított betegek átlagos napi száma 13 százalékkal 158-ra nőtt. Belga egészségügyi intézményekben 2183 embert ápolnak koronavírussal. Közülük 98 beteget részesítenek intenzív ellátásban.
Belgiumban naponta átlagosan közel 22 ezer koronavírus-tesztet végeznek el 37,9 százalékos pozitivitási arány mellett.
A 100 ezer lakosra jutó új megbetegedések száma 14 nap alatt elérte a 857-et. Ez az adat két hét alatt megkettőződött - közölték.
A járvány kezdete óta 4 millió 349 ezer 050-en fertőződtek meg az új típusú koronavírussal és 32 051-en haltak meg a szövődményekben Belgiumban.
Noha még mindig emelkedő tendenciát mutatnak a járványügyi mutatók, a növekedés némileg lassul – közölte Yves Van Laethem, a belga Egészségügyi Minisztérium szóvivője. A Leuveni Katolikus Egyetem vonatkozó jelentésére hivatkozva közölte, a koronavírus-fertőzések száma az elmúlt két hétben a munkavállalók körében megkettőződött. Elmondta,
Ennek oka, hogy sokan tünetmentesen járnak dolgozni, vagy a pozitív eredményű koronavírus-teszt ellenére is – gyakran munkáltatói nyomásra – munkába állnak – közölte.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ és az Európai Gyógyszerügynökség nemcsak a 80 év feletti, hanem a 60-79 éves korosztály és a veszélyeztetett csoportok tagjainak is javasolja az mRNS-vakcina második emlékeztető adagjának felvételét.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
Az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosának őshonos kisebbségek ügyében tapasztalható tétlenségét bírálta, illetve a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezés kapcsán a jogalkotás megindítását sürgette Vincze Loránt.
Bírálja Romániát az elnökválasztás körüli botrányok miatt egy, az Egyesült Államok külügyminisztériumának honlapján olvasható elemzés, amely ugyanakkor Magyarországhoz empatikusan viszonyul.
Elutasította a Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szemben benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön.
Orbán Viktor miniszterelnök részvétét fejezte ki, a magyar külügyminisztérium pedig bekérette Ukrajna budapesti nagykövetét, miután ukrán toborzótisztek kényszersorozás közben megvertek egy magyar férfit Kárpátalján, aki később belehalt sérüléseibe.
Nagy-Britannia és Franciaország megteremti annak lehetőségét, hogy szükség esetén összehangolt módon alkalmazhassa önálló nukleáris elrettentő erejét – áll a két kormány csütörtökön ismertetett új nukleáris együttműködési deklarációjában.
szóljon hozzá!