Fotó: Juan Carlos Monedero/Twitter
Tüntetésekkel tiltakozott a lakosság a madridi autonóm tartomány több zónájában is vasárnap az éjfélkor életbe lépő korlátozások ellen, amelyeket a koronavírus-fertőzés terjedésének megfékezése érdekében rendelt el a térség vezetése.
2020. szeptember 20., 20:012020. szeptember 20., 20:01
2020. szeptember 20., 20:112020. szeptember 20., 20:11
A nap folyamán több helyszínen százak vonultak az utcákra, transzparenseken követelve Isabel Díaz Ayuso tartományi elnök lemondását. A maszkot viselő tüntetőket lakossági szervezetek, kerületi egyesületek mozgósították, hogy kinyilvánítsák: az elrendelt intézkedések nem hatékonyak, viszont diszkriminatívak és igazságtalanok. Hétfőtől a régió hét településén, valamint a főváros hat kerületében korlátozzák az emberek szabad mozgását, akik csak meghatározott esetekben hagyhatják el a lakhelyük szerinti kerületet vagy települést.
A tiltakozók hangsúlyozták, hogy az intézkedések a legsűrűbben lakott, legszegényebb munkásnegyedeket érintik. Felhívták a figyelmet arra az ellenmondásra is, hogy az itt élőknek el kell zárniuk magukat lakásukban, miután például utcaseprőként, beteggondozóként vagy felszolgálóként végigdolgozták a napot a város másik végén, ahonnan a túlzsúfolt metrón utazva értek haza.
A tüntetők szerint ezeket a területeket évtizedekkel ezelőtt magára hagyta a tartomány vezetése, épp ezért azt követelik, hogy a korlátozások helyett inkább a védekezés erőforrásait növeljék; erősítsék meg az egészségügyi alapellátást, a tömegközlekedést, hogy elkerülhető legyen a túlzsúfoltság, és nagyobb létszámú személyzettel végezzék a fertőzöttek kontaktkutatásait. A 6,6 millió lakosú tartományban a korlátozások több mint 850 ezer embert érintenek. A kijelölt zónákban bezárnak a játszóterek és a parkok, az üzletekben, éttermekben felére csökkentik az egyszerre fogadható vásárlók, vendégek számát, a nyitvatartást pedig legfeljebb este 22 óráig engedélyezik.
Az autonóm tartomány vezetése azokat a területeket zárja le, ahol az elmúlt hetekben a legtöbb esetet regisztrálták a régióban, az érintett zónákban azonosították a fertőzöttek egynegyedét. Az első körben két hétre tervezett korlátozások betartását 200 rendőrjárőr ellenőrzi majd hétfőtől, az első két napban nem bírságolják meg a szabályszegőket. Hetek óta a madridi régióból jelentik az országban azonosított új fertőzöttek legkevesebb egyharmadát. Pénteken több mint 1500 új madridi koronavírusos esetről számolt be az egészségügyi minisztérium, amely hétvégén nem frissíti az esetszámokat.
Az európai törvényhozók megszavazták a légitársaságok bonyolult kézipoggyász-díjainak eltörlését és az iparág egészében a szabványosítás előmozdítását.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
szóljon hozzá!