Fotó: Gov.ro
Mihai Tudose miniszterelnök kedden azt nyilatkozta Várnában, hogy meggyőződése szerint maximum egy éven belül Románia és Bulgária Schengen-tagállam lesz.
2017. október 03., 20:402017. október 03., 20:40
„Meggyőződésem, hogy legtöbb egy éven belül Románia és Bulgária Schengen-tagállam lesz” – nyilatkozta az Agerpres szerint Mihai Tudose kormányfő a Bojko Boriszovval, Bulgária miniszterelnökével tartott közös sajtótájékoztatón.
Tudose szerint Románia és Bulgária „arra ítéltetett, hogy együtt legyenek” a Schengen-tagság felé vezető úton. „A schengeni övezetbe való csatlakozást illetően Románia és Bulgária arra ítéltetett, hogy együtt legyenek, ami nem egy rossz dolog. (...) Románián és Bulgárián keresztül eddig több száz vagy ezer bevándorló lépett az Európai Unió területére. De jelenleg az EU-ban másfél millió migráns él, akik nem nálunk jöttek be Európába.
– nyilatkozta Tudose, aki hozzátette, hogy nagyon jó az együttműködés a biztonsági erők közt.
Bojko Boriszov azt nyilatkozta, hogy Bulgária jelentős lépéseket tett államhatárai megvédése érdekében. „Nekünk nagyon hosszú szárazföldi határvonalunk van Romániával és Görögországgal. Nagyon nagy erőfeszítéseket tettünk (...) itt meg kell említenem a török kormány akaratát is. Tehát ezeknek az akcióknak köszönhetően nálunk nulla migráció volt és Európában mindenki azt mondja, hogy nagyon jól boldogultunk” – mondta a bolgár kormányfő.
Boriszov szerint a schengeni csatlakozás egy „politikai téma", mert Európában van néhány párt, akik felvállaltak bizonyos dolgokat a szavazóikkal szemben, de
A két ország kormányának együttes ülését követően a belügyminisztériumok aláírtak egy protokollumot, amely lehetővé teszi a saját állampolgáraik és az idegenek visszafogadását.
A keddi alkalmat megelőzően három együttes ülést tartott a román és a bolgár kormány: 2011-ben, 2014-ben és 2015-ben, Bukarestben, Ruszéban, illetve Craiován.
Csapást mért az egyik legújabb közepes hatótávolságú, Oresnyik elnevezésű hiperszonikus rakétarendszerével az orosz hadsereg a kelet-ukrajnai, dnyiprói Juzsmas rakétagyártó hadiipari üzemre.
Oroszország felelősségteljes magatartást tanúsít, és igyekszik megelőzni a nukleáris konfliktust, egyúttal ugyanezt a provokációktól mentes megközelítést várja el a Nyugattól is.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Mohammed Diab Ibrahim al-Maszri, a Hamász iszlamista terrorszervezet katonai szárnyának főparancsnoka ellen.
Ukrajna egyes területeire nyugati országok is igényt tarthatnak egy orosz tervezet szerint.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök, valamint Joáv Galant nemrégiben leváltott védelmi miniszter ellen – tájékoztatott a hágai székhelyű bíróság csütörtökön.
Ukrajna állítása szerint Oroszország interkontinentális rakétát (ICBM) indított Dnyipro város ellen csütörtök reggel.
Az elmúlt egy évben óriási mértékben sikerült kiszélesíteni Magyarország mozgásterét, elsősorban a nemzetközi politikai térben, ami a határon túli magyar közösségek megerősödését is jelenti – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Máérton.
Letartóztattak csütörtökön tizenegy embert az újvidéki vasúti pályaudvaron történt, 15 ember halálát okozó november eleji tragédiával összefüggésben – közölte az újvidéki felsőügyészség.
Az Európai Parlament jobboldali, jobbközép és szociáldemokrata pártjai szerda este politikai megállapodásra jutottak az új Európai Bizottságról – adta hírül a Politico.
Oroszország elkezdte felhasználni a befagyasztott külföldi eszközöket, válaszul a barátságtalan országok hasonló intézkedéseire – jelentette ki Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter szerdán a Rosszija 1 tévécsatornán.
szóljon hozzá!