Célkeresztben. Trump és kampánystábja már jó ideje arra készül, hogy Biden kiszáll a versenyből, és Harris lesz az ellenfél
Fotó: Joe Biden/Facebook
Donald Trump csapata már hetek óta a Kamala Harris elleni harcra készül – derült ki a kampánystáb tagjai által megosztott információkból.
2024. július 22., 18:112024. július 22., 18:11
Donald Trump republikánus elnökjelölt arról próbálja majd meggyőzni a választókaz, hogy új riválisa, Kamala Harris alelnök a felelős két olyan problémáért, amelyeket kulcsfontosságú kampánytémaként kíván felhasználni remélt novemberi győzelméhez: a bevándorlásért és a megélhetési költségekért – írja a Reuters.
Trump kampánycsapatán belüli források szerint Harrist, aki Joe Biden elnök kampányból való vasárnapi kiszállása után valószínűleg a demokraták jelöltje lesz,
Biden hirtelen visszalépése és Harris támogatásának bejelentése ismét kiélezte a versenyt, mindössze nyolc nappal azután, hogy Trump túlélt egy merényletet egy kampánygyűlésen.
A Reutersnek több forrás is elmondta, hogy Trump kampánycsapata hetek óta készül arra a forgatókönyvre, hogy Biden visszalép, és Harris nyeri el pártja jelölését.
– mondta Trump a CNN-nek nem sokkal Biden vasárnapi bejelentése után.
Trump kampánycsapata jelezte, hogy a lehető legnagyobb mértékben Harrist fogja hibáztatni Biden bevándorlási politikájáért, amely a republikánusok szerint felelős a déli, Mexikóval közös határon illegálisan átkelő emberek számának megugrása miatt.
A Demokrata Párt helyi szervezeteinek elnökei az Egyesült Államok mind az 50 tagállamában támogatják Kamala Harris alelnököt, hogy ő legyen a párt új elnökjelöltje – jelentette az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva a Reuters.
A második támadási irányvonal a gazdaság állapotára fog összpontosítani. A közvélemény-kutatások folyamatosan azt mutatják, hogy az amerikaiak elégedetlenek a magas élelmiszer- és üzemanyagárakkal, valamint a kamatlábakkal, amelyek miatt a lakásvásárlás egyre kevésbé megfizethető.
– mondta egy Trump-tanácsadó, aki névtelensége megőrzése mellett beszélt a múlt heti republikánus nemzeti konvención, amely Trumpot jelölte a Fehér Házért folyó versenyben.
A Trumpot támogató Make America Great Again Inc. nevű szuper PAC (politikai akcióbizottság) közölte, hogy visszavonja a Biden-ellenes tévéreklámokat, amelyeket Arizona, Georgia, Nevada és Pennsylvania államokban vetítettek volna, és egy Harrist támadó reklámmal helyettesíti őket.
A 30 másodperces hirdetés azzal vádolja Harrist, hogy eltitkolta Biden gyengeségét a nyilvánosság elől, és kizárólag őt akarja felelőssé tenni a kormányzat teljesítményéért.
– mondja a narrátor.
Trump, aki arról ismert, hogy kemény és néha sértő kifejezéseket használ ellenfelei kapcsán, szombaton egy michigani gyűlésen ízelítőt adott a támogatóinak azokból a sértésekből, amelyeket valószínűleg Harrisre fog zúdítani az elkövetkező napokban.
„Nevető Kamalának hívom. Látták már valaha nevetni? Őrült. Egy nevetésből sok mindent meg lehet állapítani. Őrült. Őrült” – mondta.
Joe Biden visszalép az elnökjelöltségtől – az elnök a közösségi médiában közzétett közleményben jelentette be szándékát vasárnap.
Egyébként furcsa módon korábban maga Trump is elősegítette Harris karrierjét.
Kamala Harris 2011 és 2017 között volt Kalifornia államügyésze. Először 2010-ben, majd 2014-ben választották meg újra.
Sőt, az állami nyilvántartásból kiderül, hogy Trump egy másik lehetséges demokrata jelöltjelöltnek, Gavin Newsom kormányzónak is adott adományokat: 2009-ben 2500 dollárt adott Newsom sikertelen első kormányzóválasztási kampányához.
Első női alelnökből első női elnök?
Kamala Devi Harris (Oakland, Kalifornia, 1964. október 20. –) amerikai politikus, az Amerikai Egyesült Államok 49. alelnöke Joe Biden elnöksége alatt, 2021. január 20-tól.
A kaliforniai Oaklandben született, a Howard Egyetemen és a Kaliforniai Egyetemen végzett. Alameda megye kerületi ügyészeként kezdte karrierjét, mielőtt San Francisco főügyésze lett. 2010-ben megválasztották Kalifornia legfőbb ügyészének, amely pozíciót 2017-ig töltötte be. 2017 és 2021 között Kalifornia demokrata párti szenátora volt az Amerikai Egyesült Államok Szenátusában. A 2020-as elnökválasztáson indult a Demokrata Párt elnökjelöltségéért, de az előválasztás előtt visszalépett a versenytől. A demokraták elnökjelöltje Joe Biden lett, aki 2020 augusztusában őt választotta alelnökjelöltjének. 2020 decemberében a páros megnyerte a választást, és így ő lett az Egyesült Államok alelnöke.
Ő az Egyesült Államok első női, első afroamerikai és első ázsiai-amerikai alelnöke. Ha pártja őt jelölné a távozó Biden helyett, és megnyerné a választást, az ország első női és ázsiai-amerikai elnöke lehetne.
A Kolozsváron és Csíkszeredában történtekkel kapcsolatban nem nagyköveti, hanem rögtön külügyminiszteri szinten került sor lépésekre – közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője.
Az izraeli csapatok kiterjesztették ellenőrzésüket a Gázai övezet északi részén – közölte a hadsereg pénteken, napokkal azután, hogy a kormány bejelentette, hogy jelentős területeket akar elfoglalni egy déli hadművelettel.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken kijelentette, hogy az európai katonai tervezők egy hónapon belül kidolgozhatják az Ukrajnában állomásozó külföldi csapatkontingens telepítésének részleteit.
A magyarellenes megnyilvánulásokkal szembeni határozott fellépésre kérte a román hatóságokat Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár pénteken.
Meghalt a március közepén történt északmacedón diszkótűz hatvanadik áldozata, a diszkó menedzsere – közölte a Vesti.mk szkopjei hírportál pénteken. Alekszandar Karadakoszkit a baleset óta Litvániában ápolták.
Több százezer gázai lakos hagyta el otthonát menedéket keresve csütörtökön a háború egyik legnagyobb tömeges kitelepítése során, miközben az izraeli erők előrenyomultak Rafah városának romjai felé, amely része a nemrég bejelentett „biztonsági övezetnek”.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök csütörtökön grönlandi látogatása során az Egyesült Államokkal való fokozott sarkvidéki védelmi együttműködésre szólított fel, és határozottan elutasította az Egyesült Államok azon törekvését, hogy annektálja a félig autonóm dán területet.
Az Egyesült Államok és Oroszország „jelentős előrelépést” tett az ukrajnai háborúban a tűzszünet felé – közölte Kirill Dmitrijev, a Kreml tárgyalója csütörtökön, miután a Fehér Házban megbeszélést folytatott amerikai tisztségviselőkkel.
Az európai uniós tagállamok Ukrajna lőszerszükségletének több mint 50 százalékát képesek fedezni – jelentette ki Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön Varsóban.
Az Egyesült Államok továbbra is elkötelezett tagja a NATO-nak, de elvárja, hogy az európaiak és a kanadaiak többet költsenek a védelemre; ez most meg is történik – jelentette ki a NATO-főtitkár csütörtökön.
szóljon hozzá!