Szabó Tímea párbeszédes képviselő felszólalás közben
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Kifogásolta az egyik budapesti ellenzéki párt képviselője, hogy miközben a magyar kormány a határon túlra juttat védőfelszerelést, szerinte Magyarországon nem mindenki kap a koronavírus-járvány idején szükséges eszközökből. Állásfoglalása bírálatokat váltott ki.
2020. április 21., 18:172020. április 21., 18:17
2020. április 21., 18:382020. április 21., 18:38
Az ügy akkor került szóba, amikor Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a koronavírus-járvány elleni védekezéshez szükséges eszközbeszerzésekről adott napirend előtti tájékoztatót a magyar Országgyűlés hétfői ülésén. Ezen Szabó Tímea (Párbeszéd) azt kifogásolta, hogy miért nem Orbán Viktor miniszterelnök számol be a parlament előtt. „Ha olyan jól állunk az ellátottságban, akkor miért halnak meg ennyien nálunk?” – tette fel a kérdést az ellenzéki képviselő, aki szerint azt sem lehet tudni, hogy hová mennek a beszerzett maszkok.
Felszólását azonban az MTI tudósítása szerint nem tudta befejezni, mert azt tapssal szakították meg a kormánypárti képviselők. A vita során a szintén ellenzéki Keresztes László Lóránt (Lehet Más a Politika) fontosnak nevezte, hogy Magyarország a határon túli magyaroknak juttatott egészségügyi védőfelszerelést, de arra hívta fel a figyelmet, hogy a határon belüli elosztással viszont problémák vannak, az önkormányzatok nem jutnak hozzá a szükséges eszközökhöz.
Kósa Lajos (Fidesz) szerint megdöbbentő érzéketlenségről tanúskodnak Szabó Tímea szavai, aki kifogásolta, hogy a 72 millió maszkból néhány ezret a határon túli magyar lakta területekre juttatott a kormány. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szomorúnak nevezte, hogy vannak pártok az ellenzék padsoraiban, amelyek megtagadnák a határon túl élő magyarok koronavírus-járvány alatti segítését. Dömötör Csaba a Párbeszéd politikusának felszólalására válaszolva kifejtette, Magyarország határain túl több millió magyar él saját akaratán kívül, akik túléltek több évtizednyi kommunizmust, alapjogaik semmibe vételét.
„Most van rá lehetőség, hogy segítő kezet nyújtsunk nekik és meg is tesszük, mégpedig azért, mert összetartozunk” – jelentette ki az államtitkár, botrányosnak nevezve, hogy van olyan ellenzéki párt, amely ezzel nem ért egyet. „Szégyelljék magukat!” – zárta felszólalását Szabó Tímea felé fordulva. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség felháborítónak nevezte Szabó kirohanását.
Brüsszelnek bábkormány kell Magyarországon, ha pedig sikerül a bábkormányt hatalomra juttatni, akkor jönnek az utasítások, és végre kell hajtani, amit Brüsszel akar – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken.
Olaf Scholz német kancellár október 24-én a ZDF német közszolgálati televíziónak nyilatkozva elutasította Kijev azonnali NATO-csatlakozási felkérését, és kijelentette, hogy „egy háborúban lévő ország egyáltalán nem lehet NATO-tag”.
A hétvégén Katarban várhatóan találkozót tartanak a gázai túsz- és tűzszüneti megállapodásról szóló tárgyalások újraindításáról – közölte a CNN a tényeket ismerő forrásra hivatkozva.
Mintegy kétezer ukrán katonát bekerítettek az orosz erők a kurszki régióban – közölte Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Kazanyban, a BRICS-országok csúcstalálkozója alkalmával megtartott sajtótájékoztatóján.
Eltemették az október 17-én, 57 évesen elhunyt Potápi Árpád Jánost csütörtökön.
A CNN szerdai műsorában „fasisztának” és „instabilnak” nevezte Donald Trumpot, republikánus ellenfelét Kamala Harris alelnök és demokrata elnökjelölt.
Irak északi részében és Szíriában található „terrorista célpontok” ellen intézett támadást a török hadsereg az Ankarában elkövetett merénylet után, és 32 célpontot megsemmisített – közölte a török védelmi tárca szerda éjjel.
A Hezbollah megerősítette Hásem Szafieddin halálát, aki egyike volt azoknak, akik a csoport élére kerülhettek volna Hasszán Naszrallah vezető meggyilkolása után.
Megerősítette szerdán a washingtoni Fehér Ház egy tisztségviselője, hogy értesüléseik szerint október elején észak-koreai katonák érkeztek Oroszország keleti részébe.
Zsinórmértéknek, nemzeti minimumnak nevezte 1956-ot a Tisza Párt elnöke pártjának a forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából Budapesten, a Széna téren rendezett megemlékezésén.
2 hozzászólás