Fotó: Presidency.ro
A Kenyában állami látogatáson tartózkodó román államfő szerdán a Nairobi Nemzeti Parkban tett látogatása során találkozott Alfred Nganga Mutua kenyai természetvédelmi miniszterrel és Erustus Kangával, a Kenya Wildlife Service főigazgatójával – közölte a bukaresti elnöki hivatal.
2023. november 15., 18:402023. november 15., 18:40
2023. november 15., 18:452023. november 15., 18:45
A közlemény szerint Klaus Iohannis – más államfőkhöz hasonlóan – a kenyai fél meghívására kereste fel a Nairobi Nemzeti Parkot, amely a világon egyedülálló módon közel hozza a városi környezethez a biológiai sokféleséget. Az elnöki hivatal emlékeztetett arra, hogy Kenya nemzetközi szinten is jelentős szerepet vállal a környezetvédelemben, otthont ad az ENSZ Környezetvédelmi Programjának, házigazdája volt a 2006-os COP12 éghajlat-változási csúcstalálkozónak és legutóbb az afrikai éghajlat-változási csúcstalálkozónak is.
„A Nairobi Nemzeti Parkban tett látogatás lehetőséget adott az államfőnek tárgyalni a természetvédelemről a kenyai természetvédelmi miniszterrel, Alfred Nganga Mutuával és a Kenya Wildlife Service igazgatójával, Dr. Erustus Kangával” – olvasható a közleményben.
Fotó: Kenya Wildlife Service
Az elnöki hivatal emlékeztetett arra is, hogy a biológiai sokféleség megőrzése és az ökoszisztémák kezelése fontos eleme a környezetvédelemről és az éghajlatváltozásról szóló román-kenyai egyetértési megállapodásnak, amelyet kedden írtak alá Klaus Iohannis államfő és William Ruto kenyai elnök jelenlétében. A dokumentumnak megfelelően a két ország együtt kíván működni az éghajlatváltozásról és a környezetről szóló nevelés előmozdításáért. Az elnöki hivatal honlapján közzétett fotók szerint az államfőt felesége, Carmen Iohannis is elkísérte a Nairobi Nemzeti Parkban tett látogatására.
Fotó: Presidency.ro
Klaus Iohannis keddtől november 23-ig afrikai országokat keres fel: állami látogatást tesz Kenyában, Tanzániában és a Zöld-foki szigeteken, valamint hivatalos látogatást tesz Szenegálban.
Egy évvel második ötéves mandátumának lejárta előtt afrikai körútra indul Klaus Iohannis államfő – fölmerül azonban a kérdés, hogy a meglehetősen borsos árú utazgatásnak lesz-e valamilyen konkrét politikai vagy gazdasági hozadéka Románia számára.
Két gyermek vesztette életét, és 17-en megsebesültek abban a fegyveres támadásban, amelyet Minneapolisban, az Annunciation Catholic School egyházi általános iskola templomában követett el egy fiatal férfi szerdán.
A dán külügyminiszter bekérette az amerikai nagykövetség ügyvivőjét koppenhágai hivatalába, miután a dán közszolgálati televízió riportjában „beavatkozási kísérletekről” számolt be Grönlandon.
A moldovai függetlenség 34. évfordulóján, augusztus 27-én három meghatározó európai vezető – Emmanuel Macron francia elnök, Friedrich Merz német kancellár és Donald Tusk lengyel miniszterelnök – látogat Chişinăuba.
A kormány módosította kedden az államhatár átlépésének rendjét, az új szabályozás szerint a 18 és 22 év közötti férfiak mostantól a hadiállapot ideje alatt is akadálytalanul átléphetik a határt.
Saját magát köpi szembe az Európai Bizottság azzal, hogy cinkos módon hallgat, amikor Ukrajna támadja a Magyarország és Szlovákia energiaellátása szempontjából kulcsfontosságú Barátság kőolajvezetéket – közölte Szijjártó Péter.
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti – hangoztatta az amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.
Vlagyimir Putyin orosz elnök készen áll a találkozóra Volodmir Zelenszkij ukrán elnökkel, amennyiben a találkozó megfelelően előkészített, de egyelőre nincs tervben ilyen esemény – jelentette ki Szergej Lavrov.
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt.
Kijevnek vissza kell vonnia az oroszajkú lakosságot diszkrimináló összes ukrán törvényt – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.
szóljon hozzá!