Fotó: Police.hu
Ausztria tavaly 1929 migráns visszafogadására irányuló kérelmet küldött Romániának, mivel Bécs szerint a román hatóságoknak kell kezelniük őket – derül ki a hivatalos bukaresti adatokból.
2024. január 22., 11:312024. január 22., 11:31
2024. január 22., 11:462024. január 22., 11:46
Románia ebből 1724 személy esetében ismerte el, hogy indokolt a visszaküldése – áll a Bevándorlási Főfelügyelőség által a G4Media portál rendelkezésére bocsátott hivatalos dokumentumokban.
Ausztria az összesen 1724 személyből 215 személy átadására indította el a hivatalos eljárást, amelyből 148 személyt már vissza is fogadott Románia.
Mint ismeretes, Bécs 2022 decemberében megvétózta a román és a bolgár schengeni csatlakozást, arra hivatkozva, hogy a két országon keresztül rengeteg migráns érkezett Ausztriába.
Az osztrák korány a tavalyi év végére annyiban enyhített álláspontján, hogy belement a két ország részleges schengeni csatlakozásába. Ez azt jelenti, hogy a repülőtéri és vízi határátkelőkön megszűnhet a határellenőrzés, a szárazföldieken azonban továbbra is folytatódik
Ugyanakkor feltételeket is szabott: a külső uniós határok, illetve a bolgár-román és a magyar-román határ szigorúbb őrzését, valamint azt,
Romániának a 2013-as európai uniós dublini egyezmény nyomán köteles visszafogadni a. A rendelet kimondja, hogy egy ország köteles visszafogadni azokat a migránsokat, akik a területét átlépve egy másik országban kötöttek ki, ahol menedékjogot kértek.
A visszaküldött migránsok jórészt olyan személyek, akik romániai tartózkodási engedéllyel rendelkeznek.
Oroszország interkontinentális ballisztikus rakétát vetett be egy vagy több ukrajnai célpont ellen, ami újabb egyértelmű eszkalációt jelent Vlagyimir Putyin orosz elnök részéről – jelentette ki csütörtökön Peter Stano.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) főügyésze a törvényszék rendelkezéseinek betartására szólított fel azt követően, hogy az ICC csütörtökön elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen.
Csapást mért az egyik legújabb közepes hatótávolságú, Oresnyik elnevezésű hiperszonikus rakétarendszerével az orosz hadsereg a kelet-ukrajnai, dnyiprói Juzsmas rakétagyártó hadiipari üzemre.
Oroszország felelősségteljes magatartást tanúsít, és igyekszik megelőzni a nukleáris konfliktust, egyúttal ugyanezt a provokációktól mentes megközelítést várja el a Nyugattól is.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Mohammed Diab Ibrahim al-Maszri, a Hamász iszlamista terrorszervezet katonai szárnyának főparancsnoka ellen.
Ukrajna egyes területeire nyugati országok is igényt tarthatnak egy orosz tervezet szerint.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök, valamint Joáv Galant nemrégiben leváltott védelmi miniszter ellen – tájékoztatott a hágai székhelyű bíróság csütörtökön.
Ukrajna állítása szerint Oroszország interkontinentális rakétát (ICBM) indított Dnyipro város ellen csütörtök reggel.
Az elmúlt egy évben óriási mértékben sikerült kiszélesíteni Magyarország mozgásterét, elsősorban a nemzetközi politikai térben, ami a határon túli magyar közösségek megerősödését is jelenti – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Máérton.
Letartóztattak csütörtökön tizenegy embert az újvidéki vasúti pályaudvaron történt, 15 ember halálát okozó november eleji tragédiával összefüggésben – közölte az újvidéki felsőügyészség.
szóljon hozzá!