Fotó: Police.hu
Ausztria tavaly 1929 migráns visszafogadására irányuló kérelmet küldött Romániának, mivel Bécs szerint a román hatóságoknak kell kezelniük őket – derül ki a hivatalos bukaresti adatokból.
2024. január 22., 11:312024. január 22., 11:31
2024. január 22., 11:462024. január 22., 11:46
Románia ebből 1724 személy esetében ismerte el, hogy indokolt a visszaküldése – áll a Bevándorlási Főfelügyelőség által a G4Media portál rendelkezésére bocsátott hivatalos dokumentumokban.
Ausztria az összesen 1724 személyből 215 személy átadására indította el a hivatalos eljárást, amelyből 148 személyt már vissza is fogadott Románia.
Mint ismeretes, Bécs 2022 decemberében megvétózta a román és a bolgár schengeni csatlakozást, arra hivatkozva, hogy a két országon keresztül rengeteg migráns érkezett Ausztriába.
Az osztrák korány a tavalyi év végére annyiban enyhített álláspontján, hogy belement a két ország részleges schengeni csatlakozásába. Ez azt jelenti, hogy a repülőtéri és vízi határátkelőkön megszűnhet a határellenőrzés, a szárazföldieken azonban továbbra is folytatódik
Ugyanakkor feltételeket is szabott: a külső uniós határok, illetve a bolgár-román és a magyar-román határ szigorúbb őrzését, valamint azt,
Romániának a 2013-as európai uniós dublini egyezmény nyomán köteles visszafogadni a. A rendelet kimondja, hogy egy ország köteles visszafogadni azokat a migránsokat, akik a területét átlépve egy másik országban kötöttek ki, ahol menedékjogot kértek.
A visszaküldött migránsok jórészt olyan személyek, akik romániai tartózkodási engedéllyel rendelkeznek.
Több százezer gázai lakos hagyta el otthonát menedéket keresve csütörtökön a háború egyik legnagyobb tömeges kitelepítése során, miközben az izraeli erők előrenyomultak Rafah városának romjai felé, amely része a nemrég bejelentett „biztonsági övezetnek”.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök csütörtökön grönlandi látogatása során az Egyesült Államokkal való fokozott sarkvidéki védelmi együttműködésre szólított fel, és határozottan elutasította az Egyesült Államok azon törekvését, hogy annektálja a félig autonóm dán területet.
Az Egyesült Államok és Oroszország „jelentős előrelépést” tett az ukrajnai háborúban a tűzszünet felé – közölte Kirill Dmitrijev, a Kreml tárgyalója csütörtökön, miután a Fehér Házban megbeszélést folytatott amerikai tisztségviselőkkel.
Az európai uniós tagállamok Ukrajna lőszerszükségletének több mint 50 százalékát képesek fedezni – jelentette ki Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön Varsóban.
Az Egyesült Államok továbbra is elkötelezett tagja a NATO-nak, de elvárja, hogy az európaiak és a kanadaiak többet költsenek a védelemre; ez most meg is történik – jelentette ki a NATO-főtitkár csütörtökön.
Magyarország kormánya arról döntött, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) – közölte Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön az MTI-vel.
Kirill Dmitrijev orosz tárgyaló szerdán a Fehér Házban találkozott Steve Witkoffal, Donald Trump amerikai elnök közel-keleti különmegbízottjával – jelentette a Reuters csütörtökön.
Ismertette Donald Trump amerikai elnök szerdán a még aznap életbe lépő, viszonossági alapon működő új amerikai vámrendszert. Az Európai Unió tagállamaira 20 százalékos importvámot vet ki a Trump-adminisztráció.
A szlovákiai kormány szerdán jóváhagyta 350 medve kilövését az idén, miután megsokasodtak a barna medvék támadásai, amelyek populációja az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt – jelentette be Robert Fico miniszterelnök.
Nagyobb figyelmet kért az őshonos nemzeti kisebbségek jogaira a strasbourgi székhelyű, 46 tagországot számláló Európa Tanács főtitkárától Vincze Loránt, az RMDSZ EP-képviselője Strasbourgban.
szóljon hozzá!