Robert Fico ismertette a ,,mind a négy égtájra orientált szuverén szlovák külpolitikát”
Fotó: Facebook/Robert Fico
Szlovákia soha nem fog támogatni semmilyen európai uniós szankciót Magyarország ellen, annak szuverén álláspontjai miatt – szögezte le Robert Fico szlovák miniszterelnök hétfőn a közösségi médiaprofilján közzétett bejegyzésében.
2025. március 17., 17:312025. március 17., 17:31
2025. március 17., 17:382025. március 17., 17:38
A szlovák miniszterelnök, Robert Fico, aki hétfőn európai uniós tagországok nagyköveteivel találkozott, bejegyzésében a találkozón ismertetett, a ,,mind a négy égtájra orientált szuverén szlovák külpolitika” jegyében bemutatott szlovák álláspontokról számolt be az Európai Tanács csütörtöki ülésével összefüggésben. Robert Fico bejegyzésében rámutatott: elsődlegesen négy kérdéskört érintve hangsúlyozta Szlovákia álláspontját.
Szlovákia nem vesz részt semmilyen katonai misszióban Ukrajnában, és ,,egy centet sem ad” Ukrajna katonai megsegítésére, ugyanakkor támogatja, hogy a szlovák és az ukrán kormányoknak egy olyan következő együttes ülésére kerüljön sor, amelyen kölcsönösen hasznos projektek létrehozására összpontosítanának – húzta alá Robert Fico.
Végül rámutatott: személy szerint mindent megtesz annak érdekében, hogy Szlovákia elkerülje az előrehozott választásokat, és hogy a hárompárti szlovák kormánykoalíció, a két kisebb kormánypárt, a Hang (Hlas-SD) és a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) parlamenti frakcióinak ,,szétesése” után, ismét stabil legyen.
Az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap elismerte, hogy egy egységének katonái szakmai hibákat követtek el, amikor márciusban lelőttek tizenöt palesztin mentőápolót, illetve tűzoltót a Gázai övezetben – noha az IDF szerint Hamász-tagok is voltak közöttük.
Nyolcvannyolc éves korában, húsvét hétfőjén elhunyt Ferenc pápa.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem adott parancsot a rövid húsvéti tűzszünet meghosszabbítására a korábban bejelentett időkereten túl – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője vasárnap a TASZSZ orosz állami hírügynökség szerint.
Felborult egy motoros kishajó szombat este a Dunán, utasai közül négyen partot értek, egy embert jelenleg is keresnek – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság vasárnap.
Semmilyen béke nem lehetséges igazi fegyvermentesítés nélkül, a népek védelem iránti igénye ne változzon általános fegyverkezési versennyé – fogalmazott Ferenc pápa húsvétvasárnapi üzenetében.
Nagyszabású rendőrségi művelet zajlik egy lövöldözés után a hesseni Bad Nauheim városában, miután szombat délután 6 óra körül két férfit agyonlőttek egy lakóház előtt.
Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.
Ha tényleg megvalósul a teljes tűzszünet húsvét idejére, akkor Ukrajna azt javasolja, hogy hosszabbítsák meg azt az április 20. utáni időszakra is – írta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton az X-en.
A szentszéki sajtóközpont bejelentette, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap jelen kíván lenni a Szent Péter téren az ünnepi misét követő Urbi et Orbi áldáson. Ferenc pápa virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
szóljon hozzá!