Fotó: Ukrán elnöki hivatal
Ukrán fegyveres betörési kísérletet akadályoztak meg a határon Belgorod és Kurszk megyében az orosz fegyveres erők – közölte kedden az orosz védelmi minisztérium.
2024. március 12., 14:202024. március 12., 14:20
A tárca szerint közép-európai idő szerint hajnali 1 órakor körül, polgári létesítmények intenzív lövetése után harckocsikkal és páncélozott harcjárművekkel támogatott „ukrán terrorista alakulatok” próbáltak meg egyszerre három irányból behatolni Oroszország területére a belgorodi régióban. Az orosz hadsereg és határőrizet a tájékoztatás értelmében valamennyi támadást visszaverte, majd légi-, rakéta- és tüzérségi csapásokat mért a „terroristákra”, akik veszteségeket szenvedtek és visszaszorultak – közölte az MTI.
Ezen kívül – kelet-európai idő szerint 7 óra és 7 óra 25 perc között – a kurszki régióban lévő Tyotkino falu közelében négy ukrán diverzáns- és felderítő csoport betörését verték vissza. A „terroristák” a közlemény szerint itt is jelentős veszteségeket szenvedtek el.
Roman Sztarovojt, a régió kormányzója Telegram-csatornáján a minisztérium által kiadott tájékoztatást megelőzően azt írta, hogy Tyotkino községénél „egy diverzáns- és felderítő csoport megpróbált áttörni, tűzharc volt, de áttörés nem történt”. A kormányzó szerint egy civil megsebesült, aki orvosi ellátásban részesült. A térségben rakétariadót rendeltek el.
A Kyiv Independent szerint az orosz Kreml-ellenes fegyveres csoportok közölték: az Oroszország Szabadsága Légió és a Szibériai Zászlóalj kedden lépte át a határt Ukrajnából Oroszországba, hogy harci műveleteket hajtson végre.
Az ukrán katonai hírszerzés szóvivője, Andrij Juszov szerint
„Ők segítenek felszabadítani Ukrajnát az orosz megszállók alól” – mondta Juszov.
„De ők az Oroszországi Föderáció állampolgárai, és otthon (Oroszországban) joguk van ahhoz, hogy megtegyenek bármit, amit ebben a helyzetben szükségesnek tartanak, hogy megvédjék polgári jogaikat és megszabadítsák országukat a Putyin-diktatúrától” – tette hozá.
Ilja Ponomarjov, az orosz parlament egykori tagja, aki jelenleg ukrajnai száműzetésben él, azt állította, hogy
„A Belgorodi területen található Lozovaja Rudka határvárosok teljes mértékben a felszabadító erők ellenőrzése alatt állnak” – írta a Facebookon. „A Kurszki területen lévő Tyotkinóban jelenleg kézifegyveres harc folyik” – tette hozzá.
Vjacseszlav Gladkov, Belgorod megye kormányzója közölte, hogy Grajvoron város környékét az ukrán fél tüzérségi tűz alá vette. Gladkov a védelmi minisztériumra hivatkozva elmondta, hogy a légvédelem lelőtte cseh Vampire sorozatvetők nyolc rakétáját és egy Tocska-U taktikai rakétát is megsemmisített. Grajvoronban 11 lakóház és öt személygépkocsi sérült meg.
Az ukrán hadsereg kedd reggel dróntámadást intézett öt orosz régió ellen. Az orosz védelmi minisztérium 25 pilóta nélküli repülőszerkezet lelövéséről tett bejelentést. Orjolban és Nyizsnyij Novgorodban olajipari létesítményekben tűz keletkezett.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében – közölte az RTBF
A Hamász nyitott a gázai tűzszünetre, de egyelőre nemet mondott az Egyesült Államok által támogatott fegyvernyugvási tervre, mivel a születendő megállapodásnak a háború teljes lezárását kell eredményeznie – közölte az iszlamista fegyveres szervezet.
Ukrajnának sürgősen „minden lehetséges támogatásra” szüksége van Oroszország elleni védekező háborújában – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán a Fox News amerikai televíziónak adott nyilatkozatában, egyúttal rugalmasságot kért az Egyesült Államoktól, miután a Pentagon bejelentette, hogy szünetelteti bizonyos feg
A kijevi vezetés felfegyverzésével a nyugati országok csupán elhúzzák a harci tevékenységet Ukrajnában – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket – közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.
Románia a Rafael Advanced Defence Systems-t választotta ki a rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek szállítására – számolt be a Jiszráel Hajom című lap hétfőn.
Az EU és Ukrajna elvi megállapodásra jutott a köztük érvényben lévő társulási megállapodás kereskedelemliberalizációs rendelkezéseinek felülvizsgálatáról.
Hét kutya – hat kölyök és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül a nyári hőségben.
Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton, miközben a Mi Hazánk Mozgalom bejelentette, feljelenti a rendőrséget.
szóljon hozzá!