Fotó: Youtube
Kína Tajvanhoz közeli hadgyakorlatainak célja a szeparatista erők „arronganciája” elleni küzdelem – közölte szerdán a kínai kormány, miután Tajpej az elmúlt hetekben megnövekedett kínai katonai tevékenységről számolt be.
2023. szeptember 27., 13:152023. szeptember 27., 13:15
Tajvan ebben a hónapban jelezte, hogy több tucat kínai vadászgépet, drónt, bombázót és más repülőgépet, hadihajókat és Santung kínai repülőgép-hordozót észlelt a közelben.
– mondta a sziget védelmi minisztere szombaton.
Csu Feng-lien, a pekingi tajvani ügyek hivatalának szóvivője a kínai hadgyakorlatok számának növekedéséről és Tajvan megnövekedett kockázat miatti aggodalmairól tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Népi Felszabadító Hadsereg „sorozatos” gyakorlatokat hajtott végre.
– mondta Csu.
„Szüntelen Tajvan függetlenségi provokációja, és a Népi Felszabadító Hadsereg akciói a nemzeti szuverenitás és a területi integritás védelmében mindig folyamatosak” – mondta.
„Remélem, hogy a tajvani honfitársak többsége világosan különbséget tesz majd jó és rossz között, határozottan elutasítja Tajvan függetlenségét, és velünk együtt dolgozik majd a béke és stabilitás fenntartásán a Tajvani-szorosban” – tette hozzá.
közölve, hogy az elmúlt 24 órában 16 kínai repülőgépet észleltek és reagáltak is rá, amikor azok beléptek a sziget légvédelmi azonosító zónájába.
Tizenkét repülőgép átlépte a Tajvani-szoros középvonalát, amely eddig nem hivatalos határként szolgált, bár Kína tavaly augusztusban elkezdte rendszeresen átlépni.
Kína továbbra is saját részének tekinti az 1949 óta önálló kormányzattal rendelkező szigetet, és a pekingi vezetés rendszeresen hangot ad annak a szándékának, hogy szükség esetén erővel fog gondoskodni az újraegyesítésről.
Tajvan demokratikusan megválasztott kormánya szerint csak a sziget népe dönthet a jövőjéről, és többször is tárgyalásokat ajánlott Kínának, amit Peking elutasított.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!