Fotó: Youtube
Kína Tajvanhoz közeli hadgyakorlatainak célja a szeparatista erők „arronganciája” elleni küzdelem – közölte szerdán a kínai kormány, miután Tajpej az elmúlt hetekben megnövekedett kínai katonai tevékenységről számolt be.
2023. szeptember 27., 13:152023. szeptember 27., 13:15
Tajvan ebben a hónapban jelezte, hogy több tucat kínai vadászgépet, drónt, bombázót és más repülőgépet, hadihajókat és Santung kínai repülőgép-hordozót észlelt a közelben.
– mondta a sziget védelmi minisztere szombaton.
Csu Feng-lien, a pekingi tajvani ügyek hivatalának szóvivője a kínai hadgyakorlatok számának növekedéséről és Tajvan megnövekedett kockázat miatti aggodalmairól tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Népi Felszabadító Hadsereg „sorozatos” gyakorlatokat hajtott végre.
– mondta Csu.
„Szüntelen Tajvan függetlenségi provokációja, és a Népi Felszabadító Hadsereg akciói a nemzeti szuverenitás és a területi integritás védelmében mindig folyamatosak” – mondta.
„Remélem, hogy a tajvani honfitársak többsége világosan különbséget tesz majd jó és rossz között, határozottan elutasítja Tajvan függetlenségét, és velünk együtt dolgozik majd a béke és stabilitás fenntartásán a Tajvani-szorosban” – tette hozzá.
közölve, hogy az elmúlt 24 órában 16 kínai repülőgépet észleltek és reagáltak is rá, amikor azok beléptek a sziget légvédelmi azonosító zónájába.
Tizenkét repülőgép átlépte a Tajvani-szoros középvonalát, amely eddig nem hivatalos határként szolgált, bár Kína tavaly augusztusban elkezdte rendszeresen átlépni.
Kína továbbra is saját részének tekinti az 1949 óta önálló kormányzattal rendelkező szigetet, és a pekingi vezetés rendszeresen hangot ad annak a szándékának, hogy szükség esetén erővel fog gondoskodni az újraegyesítésről.
Tajvan demokratikusan megválasztott kormánya szerint csak a sziget népe dönthet a jövőjéről, és többször is tárgyalásokat ajánlott Kínának, amit Peking elutasított.
Hírlapi kacsa, hogy Vlagyimir Putyin orosz államfő és az amerikai elnökválasztáson győztes Donald Trump telefonon beszélt egymással – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Harmadik világháborúhoz vezethet, mivel eszkalálja az ukrajnai konfliktust Washington döntése miszerint engedélyezi Kijevnek, hogy nagy hatótávolságú amerikai rakétákkal mélyen Oroszországba csapjon – reagáltak magas rangú orosz törv&e
Joe Biden elnök kormánya lehetővé fogja tenni Ukrajnának, hogy az Egyesült Államok által biztosított fegyvereket használhasson mélyen orosz területre irányuló csapásokhoz.
Moszkva fegyveres erői tömeges csapást mértek reggel nagy hatótávolságú légi és tengeri precíziós fegyverekkel, valamint csapásmérő drónokkal az ukrán hadiipart ellátó kritikus energetikai infrastrukturális létesítményekre és hadiipari vállalatokra.
Változatlan Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai háborúval kapcsolatos álláspontja – ismertette vasárnap Olaf Scholz német kancellár, egyúttal védelmébe vette az orosz vezetővel november 15-én folytatott telefonbeszélgetését.
Kárpátalja felett két orosz rakétát lelőtt az ukrán légvédelem. A reggeli légitámadás során ellenséges rakéták és drónok roncsai hullottak lakatlan területre a Munkács és Rahó közelében fekvő erdőkben – közölte Facebook-oldalán Miroszlav Bileckij kárpátaljai kormányzó.
Kína készen áll az együttműködésre az új amerikai adminisztrációval – jelentette ki Hszi Csin-ping államfő szombaton Limában, amikor találkozott Joe Bidennel, az Egyesült Államok januárban távozó elnökével.
Oroszország vasárnapra virradóra nagyszabású rakéta- és dróntámadást indított Ukrajna ellen.
Nyolc ember meghalt és 17 megsebesült a kelet-kínai Csiangszu tartományban található Jihszing város egyik műszaki felsőoktatási intézményében, ahol szombat este késes támadást hajtott végre az iskola egy volt diákja – közölte a helyi rendőrség.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök mindent meg akar tenni annak érdekében, hogy diplomáciai eszközökkel 2025-ben le lehessen zárni az Oroszország által Ukrajna ellen indított háborút.
szóljon hozzá!