A tavalyi év utolsó éjszakáján a milánói dóm előtt követhették el a csoportos nemi erőszakot
Fotó: Pixabay
A Milánóban szilveszteréjszaka olasz és külföldi nőkkel szemben elkövetett csoportos nemi erőszak miatt indított hatósági vizsgálat szerint a muszlim országokból eredő és a nőket támadó Taharrus Gamea rituálé áll a háttérben – hangoztatta Sara Kelany, az Olasz Testvérek nevű, jobboldali kormánypárt migrációs felelőse közleményben szombaton.
2025. január 11., 20:582025. január 11., 20:58
Sara Kelany megerősítette, hogy a milánói ügyészség vizsgálatot indított a tavalyi év utolsó éjszakáján az észak-olaszországi város dómja előtti téren történtek tisztázására.
Elmondása szerint őt és hasonló korú barátnőjét a téren ünneplő tömegben többtucatnyi, leírása szerint észak-afrikai férfi vette körbe. Molesztálták, fogdosták őket. A lány szexuális agresszióról beszélt.
Elmondta, hiába rúgtak, kiabáltak, nem vette őket észre senki, mivel a férfiak falat vontak köréjük. Végül egy olasz férfi sietett segítségükre, akinek feleségét hasonló szexuális zaklatás érte.
Az olasz hatóságok képviselői Belgiumba utaztak, ahol meghallgatták a fiatal nőt. Megmutatták neki a milánói dómnál lévő téren szilveszterkor a térkamerákkal rögzített felvételeket.
A hatóságoktól származó információk szerint öt különböző agresszióról van szó.
Sara Kelany közleményében hangsúlyozta, hogy a vizsgálat a Taharrus Gamea irányába mutat, és az észak-afrikai országokból eredő, muszlim rituálé áll a háttérben. Kifejtette, hogy az Olasz Testvérek évek óta figyelmeztet e jelenség veszélyességére, de a korábbi olasz - baloldali - kormányok nem cselekedtek.
melyet többnyire fiatalabb férfiak követnek el egy vagy több nő ellen. A támadás célja a kiszemelt nő megszégyenítése, megbüntetése elsősorban azért, mivel nyilvános helyen jelenik meg.
A Taharrus Gamea 2011-ben vált ismertté, amikor az arab tavasz időszakában az egyiptomi főváros Tahrir nevű terén több tízezren követeltek reformokat. A főleg férfiak alkotta tömegben több nőt ért erőszak, köztük egy helyszínről tudósító francia újságírónőt is, aki arról számolt be, hogy negyvenöt percen keresztül több férfi megerőszakolta.
A muszlim férfiak gyakorolta csoportos erőszak Európában 2016-ban Kölnben és Frankfurtban jelent meg szilveszter éjszakáján. Tavalyelőtt Milánóban ismétlődött meg, akkor is a Dóm téren, valamint a Peschiera del Gardában zajlott szilveszteri tömegünneplésen.
Tavaly szilveszteréjszaka a milánói Dóm téren másodgenerációs bevándorló fiatalok palesztin és más arab országok zászlóit lengették, Allah akbárt kiáltottak, és a Korán sorait skandálták. Néhányan felmásztak a tér közepén álló szoborra, majd amikor a rendőrök eltávolították őket, az Olasz Köztársaságot és a rendőrséget illették keresetlen kifejezésekkel.
Az utóbbi napokban a hatóságok tizennégy migráns fiatalt azonosítottak azok közül, akik a rendőröket verbálisan támadták.
Két tunéziait szilveszteréjszaka őrizetbe vettek, és a belügyminisztérium bejelentése szerint már kiutasították és visszaszállították őket hazájukba. Egyikük tartózkodási engedéllyel élt Olaszországban és büntetett előéletű volt, a másik illegális bevándorló volt.
Matteo Salvini, a Liga jobboldali kormánypárt vezetője a közösségi oldalán január 8-án a Retequattro kereskedelmi televízió csatorna felvételét jelentette meg. A videón egy fiatal afrikai férfi azzal védi a milánói agressziókat, hogy az elkövetők biztosan ittasak voltak, és „ilyesmi előfordul, ha a nők mutogatják testüket”. A férfi hozzátette, hogy ő is ugyanezt tenné hasonló helyzetben.
Salvini úgy vélte, azonnal ki kell utasítani ezeket a férfiakat Olaszországból a visszatérés lehetősége nélkül.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!