Fotó: Kurucz Árpád/Magyar Idők
A titkosszolgálatok az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságát arról tájékoztatták: Orbán Viktor miniszterelnökkel kapcsolatban semmilyen terhelő adat, információ nem áll rendelkezésre. Erről számoltak be a szerdai zárt ülés után a testület tagjai a sajtónak.
2017. május 10., 15:042017. május 10., 15:04
2017. május 10., 17:232017. május 10., 17:23
A Magyar Szocialista Párt (MSZP) múlt pénteken jelentette be: kezdeményezik, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága hallgassa meg Orbán Viktor miniszterelnököt és Gyurcsány Ferencet, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökét. A volt miniszterelnök ugyanis azzal vádolta meg a jelenlegi kormányfőt, hogy az orosz állam titkos információkkal, bankszámlakivonatokkal zsarolja őt.
Gyurcsány Ferenc közleményében azt írta, akkor vesz részt a bizottsági ülésen, ha Orbán Viktor is ott lesz. Ha nem így lesz, akkor minden a birtokában lévő információról személyesen, hivatalosan tájékoztatni fogja a nemzetbiztonsági bizottság elnökét. Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke sajnálatosnak nevezte, hogy a jogállamiságot és a parlamentarizmust nem tisztelve, sem a kormányfő, sem Gyurcsány Ferenc nem jelent meg a testület ülésén. Kiemelte: szerettek volna fontos kérdéseket feltenni a nemzet szuverenitását érintően, s tisztázni az elmúlt hetekben elhangzott állításokat.
„Az ülésen jelen lévő szolgálatok vezetői azt a tájékoztatást adták, 1990 óta hivatalban lévő magyar miniszterelnökkel kapcsolatban a nemzeti szuverenitást érintő biztonsági kockázat nem merült fel" – mondta a bizottság elnöke.
Szél Bernadett, a Lehet más a Politika (LMP) képviselője felszólította Gyurcsány Ferencet, ha valóban vannak bizonyítékai, azt az egész bizottság előtt mutassa be. A fideszes Németh Szilárd úgy vélekedett: a Gyurcsány Ferenc által elkezdett ügy nem a nemzetbiztonsági bizottságra tartozik, hanem „orvosi eset".
Román állampolgárságú nő meggyilkolásának gyanújával tartóztattak le Olaszországban egy 17 éves fiatalembert.
Büntetőeljárást indított az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) egy román és két amerikai újságíró ellen, akik az orosz hatóságok szerint illegálisan lépték át az ukrán–orosz határt – jelentették pénteken orosz hírügynökségek.
Izrael megvitatja az Egyesült Államok által felvetett tűzszüneti kezdeményezést és azt, hogy „hogyan tudnánk előmozdítani azt a közös célt, hogy az emberek biztonságban visszatérhessenek otthonaikba”.
Az Ukrajnának az orosz agresszió elleni védekezésben nyújtott amerikai támogatásról tárgyalt Volodimir Zelenszkij elnök csütörtökön Washingtonban Joe Biden amerikai elnökkel – közölte a Fehér Ház.
Az orosz szakszolgálatok tudják, hogy az Északi Áramlat gázvezetékeket két évvel ezelőtt „jelentős államok” részvételével robbantották fel – mondta Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.
Az Európai Bizottság csütörtökön megerősítette azt az álláspontját, miszerint Románia és Bulgária felkészült a teljes körű schengeni csatlakozásra.
Magyarország minden magyar hazája, éljenek akár a diaszpórában, akár a Kárpát-medence bármely országában – jelentette ki Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten.
Az Egyesült Államok több mint 8 milliárd dollár értékű katonai segélycsomagot készít elő Ukrajnának – jelentette a Reuters két amerikai tisztségviselőre hivatkozva szerdán.
Nagyon aggasztó tendenciák figyelhetők meg Európában a sokszínűség és a kisebbségi jogok érvényesülése területén – vallja nemzeti kisebbségek védelméről szóló keretegyezmény tanácsadó bizottsága.
Klaus Iohannis szerdán New Yorkban kijelentette, hogy a román uniós biztos posztjáról a miniszterelnök tárgyalt, és azt ajánlotta az újságíróknak, kérdezzék meg a kormányfőtől: miként lehetséges, hogy végül szociális portfóliót kapott.
szóljon hozzá!