Az alagutat előre gyártott betonelemekből szerelik össze a tengerfenéken
Fotó: Facebook/Techskill Academy
Mindössze hét perc alatt át lehet jutni Németországból Dániába a most készülő víz alatti alagúton, amelynek első építési elemeit nemrég felavatta X. Frigyes dán király.
2024. június 26., 14:342024. június 26., 14:34
A Balti-tenger alatt épülő, a világ leghosszabb kombinált közúti és vasúti alagútja várhatóan 2029-re készül el. Hozzájárul majd a közlekedési ágazat zöld átállásához, valamint a két ország közötti utazási időt is csökkenti. Jelenleg komppal 45 perc alatt lehet átkelni, a víz alatti alagúton viszont vonattal mindössze hét, autóval tíz perc alatt megtehető a Lolland dán és a Fehmarn német sziget közötti táv – írta a Digi24.
Fotó: Facebook/Techskill Academy
Az építkezésen közel 2500 ember dolgozik, 3 millió köbméter betont, valamint 360 ezer tonna acélt felhasználva. Az alagutat ugyanakkor nem a tengerfenékbe fúrják, hanem előre gyártott betonelemekből szerelik össze a tengerfenéken.
Vonattal és autóval is át lehet kelni a Balti-tenger alatt
Fotó: Facebook/Techskill Academy
A kétpályás villamosított vasutat és négysávos autóutat magába foglaló alagút építése 55,1 milliárd koronába kerül, a beruházás költségének zömét Dánia viseli, de némi pénzzel hozzájárul az Európai Unió is.
Több százezer gázai lakos hagyta el otthonát menedéket keresve csütörtökön a háború egyik legnagyobb tömeges kitelepítése során, miközben az izraeli erők előrenyomultak Rafah városának romjai felé, amely része a nemrég bejelentett „biztonsági övezetnek”.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök csütörtökön grönlandi látogatása során az Egyesült Államokkal való fokozott sarkvidéki védelmi együttműködésre szólított fel, és határozottan elutasította az Egyesült Államok azon törekvését, hogy annektálja a félig autonóm dán területet.
Az Egyesült Államok és Oroszország „jelentős előrelépést” tett az ukrajnai háborúban a tűzszünet felé – közölte Kirill Dmitrijev, a Kreml tárgyalója csütörtökön, miután a Fehér Házban megbeszélést folytatott amerikai tisztségviselőkkel.
Az európai uniós tagállamok Ukrajna lőszerszükségletének több mint 50 százalékát képesek fedezni – jelentette ki Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön Varsóban.
Az Egyesült Államok továbbra is elkötelezett tagja a NATO-nak, de elvárja, hogy az európaiak és a kanadaiak többet költsenek a védelemre; ez most meg is történik – jelentette ki a NATO-főtitkár csütörtökön.
Magyarország kormánya arról döntött, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) – közölte Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön az MTI-vel.
Kirill Dmitrijev orosz tárgyaló szerdán a Fehér Házban találkozott Steve Witkoffal, Donald Trump amerikai elnök közel-keleti különmegbízottjával – jelentette a Reuters csütörtökön.
Ismertette Donald Trump amerikai elnök szerdán a még aznap életbe lépő, viszonossági alapon működő új amerikai vámrendszert. Az Európai Unió tagállamaira 20 százalékos importvámot vet ki a Trump-adminisztráció.
A szlovákiai kormány szerdán jóváhagyta 350 medve kilövését az idén, miután megsokasodtak a barna medvék támadásai, amelyek populációja az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt – jelentette be Robert Fico miniszterelnök.
Nagyobb figyelmet kért az őshonos nemzeti kisebbségek jogaira a strasbourgi székhelyű, 46 tagországot számláló Európa Tanács főtitkárától Vincze Loránt, az RMDSZ EP-képviselője Strasbourgban.
szóljon hozzá!