Fotó: presidency.ro
Románia egyelőre nem tesz eleget az euróövezeti csatlakozás feltételeinek, és jelen körülmények között „nem lenne reális” céldátumot megszabni – nyilatkozta csütörtökön Klaus Iohannis államfő.
2023. március 23., 16:222023. március 23., 16:22
Az Európai Tanács brüsszeli ülése előtt Klaus Iohannis a sajtónak nyilatkozva rámutatott, energetikai válsággal küzd Európa, az iparnak is komoly problémákkal kell szembenéznie, nagy az infláció,
Amint az Agerpres hírügynökség írta, az államfő hozzátette, Románia egyelőre nem tesz eleget az euróövezeti csatlakozás feltételeinek. Meglátása szerint akkor lehet majd konkrét tervről és időpontról beszélni, amikor ezeknek a követelményeknek a nagy része teljesül. Klaus Iohannis csütörtökön és pénteken részt vesz Brüsszelben az Európai Tanács tavaszi ülésén és a bővített euróövezeti csúcstalálkozón.
Összesen 76 bíró és 25 ügyész kinevezését írta alá szerdán Klaus Iohannis államfő, a százas listán azonban egyetlen magyar nevet sem találni.
Románia és Bulgária folytatja a két ország idei schengeni csatlakozása érdekében tett lépéseket – jelentette ki Klaus Iohannis államfő szerdán Szófiában.
Texas déli részén a villámáradás halálos áldozatainak száma szombatra meghaladta a húszat, miközben további több mint húsz embert, főként egy gyerektábor lakóit változatlanul keresték.
Az ukrán külügyminisztériumba bekérették Magyarország kijevi nagykövetét, Heizer Antalt, a Budapestről érkező „barátságtalan nyilatkozatok” miatt – közölte a Kárpáthír portál.
Az amerikai képviselőház maratoni vita után elfogadta az adócsökkentésről, egyben kiadáscsökkentésről szóló átfogó törvényjavaslatot csütörtökön, ami szinte azonnal Donald Trump elnök elé kerülhet aláírásra.
Az Egyesült Államok nem állítja le teljesen az ukrajnai fegyverszállításokat, de gondoskodnia kell arról, hogy neki is maradjon elegendő fegyvere – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Donald Trump és Vlagyimir Putyin közel egy órán át telefonáltak az ukrajnai rendezésről, de Oroszország nem enged a céljaiból – közölte a The Guardian szerint Putyin külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov.
Autóból az utcán tartózkodókra nyitott tüzet egy fegyveres Chicagóban, négyen meghaltak, és 14-en megsebesültek – közölték az amerikai nagyváros hatóságai csütörtökön.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében – közölte az RTBF
A Hamász nyitott a gázai tűzszünetre, de egyelőre nemet mondott az Egyesült Államok által támogatott fegyvernyugvási tervre, mivel a születendő megállapodásnak a háború teljes lezárását kell eredményeznie – közölte az iszlamista fegyveres szervezet.
Ukrajnának sürgősen „minden lehetséges támogatásra” szüksége van Oroszország elleni védekező háborújában – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán a Fox News amerikai televíziónak adott nyilatkozatában, egyúttal rugalmasságot kért az Egyesült Államoktól, miután a Pentagon bejelentette, hogy szünetelteti bizonyos feg
A kijevi vezetés felfegyverzésével a nyugati országok csupán elhúzzák a harci tevékenységet Ukrajnában – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök.
szóljon hozzá!