Rombolás. A keddi gázai légicsapásban legalább 93 palesztin meghalt
Fotó: Facebook/UNRWA
Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy „próbálja megérteni”, miért tartózkodott olyan sok ember Beit Lahijában egy épületet érz légicsapás idején, amely a palesztin hatóságok szerint több mint 90 ember halálát okozta.
2024. október 30., 08:302024. október 30., 08:30
A gázai egészségügyi minisztérium szerint legalább 93 ember, köztük 25 gyermek halt meg a többemeletes épületet ért keddi csapásban. Ez volt Izrael közelmúltbeli, Gáza északi részén végrehajtott bombázóhadjáratának egyik leghalálosabb csapása, amelyet emberi jogi csoportok és nem kormányzati szervezetek is elítéltek.
David Avraham, az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szóvivője azonban azt mondta a CNN-nek, hogy
Az izraeli erők egy „feltételezett terroristát” támadtak meg, akit a környéken észleltek, és nem állt szándékukban „összedönteni az épületet” – mondta Avraham, majd hozzátette, hogy a hadsereg vizsgálja a történteket.
Egy múlt heti tájékoztató során Elad Goren dandártábornok, az IDF gázai polgári-humanitárius erőfeszítéseinek vezetője azt mondta, hogy „úgy tudjuk, hogy Beit Lahijában nincs lakosság”.
Jeremy Laurence, az ENSZ Emberi Jogi Hivatalának szóvivője szerint
Kitérve Izrael elkötelezettségére a csapás kivizsgálása mellett, az ENSZ hangsúlyozta, hogy „a csapás körülményeinek azonnali, átlátható és részletes kivizsgálására van szükség”.
Matthew Miller, a washingtoni külügyminisztérium szóvivője azt mondta: az Egyesült Államok „mélyen aggódik a Gáza északi részén végrehajtott izraeli légicsapás miatt”, és kapcsolatba lépett az izraeli kormánnyal, hogy kiderítse, mi történt.
Miller elmondta, hogy
„A halálos áldozatok számáról nem tudok beszélni, de a jelentések szerint két tucat gyermek halt meg ebben az incidensben. Nem kétséges, hogy közülük sokan olyan gyerekek, akik már több mint egy éve menekülnek a háború következményei elől” – mondta.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
Az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosának őshonos kisebbségek ügyében tapasztalható tétlenségét bírálta, illetve a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezés kapcsán a jogalkotás megindítását sürgette Vincze Loránt.
Bírálja Romániát az elnökválasztás körüli botrányok miatt egy, az Egyesült Államok külügyminisztériumának honlapján olvasható elemzés, amely ugyanakkor Magyarországhoz empatikusan viszonyul.
Elutasította a Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szemben benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön.
Orbán Viktor miniszterelnök részvétét fejezte ki, a magyar külügyminisztérium pedig bekérette Ukrajna budapesti nagykövetét, miután ukrán toborzótisztek kényszersorozás közben megvertek egy magyar férfit Kárpátalján, aki később belehalt sérüléseibe.
szóljon hozzá!