Szankciós politika. Az értesülések szerint Trump csapata a szankciók enyhítését és szigorítását is fontolgatja
Fotó: Donald Trump/Facebook
Donald Trump megválasztott amerikai elnök tanácsadói átfogó szankciós stratégiát dolgoznak ki, amelynek célja az orosz-ukrán háború diplomáciai megoldásának elősegítése – jelentette a Bloomberg csütörtökön a megbeszéléseket ismerő névtelen forrásokra hivatkozva.
2025. január 17., 10:592025. január 17., 10:59
Ezt Trump csapata szerint az indokolja, hogy Oroszország fosszilistüzelőanyag-ipara továbbra is az Ukrajna elleni háborújának elsődleges finanszírozási forrásaként szolgál.
A Trump-csapat állítólag két megközelítést mérlegel. A politikai ajánlások első csoportja azt javasolja, hogy
A második lehetőség a szankciók kiterjesztését jelentené a maximális nyomásgyakorlás érdekében, növelve a Moszkvára gyakorolt befolyást.
Trump csapata azt is mérlegeli, hogy hogy szankciók révén gyakoroljon nyomást Iránra és Venezuelára is – jelentette a Bloomberg.
A Biden-kormányzat és az Egyesült Királyság a közelmúltban az eddigi legszélesebb körű szankciókat vezette be az orosz olajágazat ellen, amelyek az „árnyékflotta” közel 200 hajóját, kulcsfontosságú olajipari vállalatokat és kapcsolódó szervezeteket céloztak meg.
Ezek az intézkedések, amelyeket a Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatal (OFAC) január 10-én jelentett be,
A G7-országok azt is fontolgatják, hogy megszigorítják az orosz olajra vonatkozó, meglévő, hordónkénti 60 dolláros árkorlátot – jelentette a Bloomberg december 19-én.
Ukrajna a kulcsfontosságú infrastruktúrára mért célzott dróncsapásokkal megzavarta Oroszország olajtermelését. A jelentések szerint a tuapszi, az iljicsi és a novosahtyinszki finomítók a szankciók és az ukrán támadások együttes hatása miatt csökkentették vagy felfüggesztették működésüket.
A NATO-t mélyen aggasztja Kína nemzetközi biztonságban betöltött szerepe, mivel az ázsiai ország hadiipari bázisa növekszik, és aktívan támogatja az orosz hadiipari komplexumot – jelentette ki Rob Bauer tengernagy.
Sir Keir Starmer brit miniszterelnök Zelenszkijjel folytatott találkozóján bejelentette, hogy Nagy-Britannia 4,5 milliárd font értékű katonai segítséget nyújt az idén Ukrajnának.
Késes támadást követtek el egy kelet-szlovákiai gimnáziumban, két ember meghalt, többen megsebesültek – jelentette csütörtökön a TV Markíza szlovák kereskedelmi televízió a rendőrség és a mentők közléseit idézve.
Románia tíz helyet esett vissza a Global Firepower című védelmi szakkiadvány 2025-ös rangsorában, amely évente több mutató alapján rangsorolja a világ legerősebb hadseregeit.
Alig néhány nappal Donald Trump leendő amerikai elnök beiktatása előtt, szerda estére sikerült elérni a fegyverszüneti megállapodást Izrael és a Hamász terrorszervezet között. De miről is szól pontosan az egyezmény?
Oroszország azt fogja követelni, hogy Ukrajna szakítsa meg kapcsolatait a NATO-val, és váljon „semleges állammá, korlátozott hadsereggel” a Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel folytatott tárgyalások során – jelentette a Bloomberg szerd&am
Az Izrael és a Hamász palesztin terrorszervezet közötti, vasárnap életbe lépő tűzszüneti megállapodás bejelentése ellenére a palesztin fegyveresek folytatták rakétatámadásaikat a Gázai övezetből, Izrael viszont válaszcsapásokat mért oda ezekért.
Cáfolta Andrei Muraru, Románia amerikai nagykövete az érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő Călin Georgescu állításait, miszerint meghívták Donald Trump elnök beiktatási ünnepségére, de ő visszautasította azt.
Grönlandra tartozik, hogy a függetlenségéről döntsön – közölte szerdán Mette Frederiksen dán miniszterelnök, bejelentve, hogy a nap folyamán erről beszélt telefonon Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel.
Kijev támogatja az Ukrajnába telepítendő európai katonai kontingens elképzelését, a kezdeményezés azonban egy nagyobb garanciacsomag egyik eleme kell, hogy legyen – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
szóljon hozzá!