Inkubátorház: induló tőkével is segítik a vállalkozókat

•  Fotó: Krónika

Fotó: Krónika

Üzletembereket nevelnek a sepsiszentgyörgyi létesítményben Beindult Sepsiszentgyörgyön az inkubátorház-program. A kezdeményező-támogató, az ENSZ Fejlesztési Programja első lépésben három városban valósítja meg a vállalkozókat segítő központokat: Sepsiszentgyörgyön, Brassóban és Gyulafehérváron.

Bíró Blanka

Bíró Blanka

2006. május 10., 00:002006. május 10., 00:00

Az intézmény létrehozását 70 ezer dollárral támogatta az ENSZ vállalkozásfejlesztő programja. A tervet a Kis- és Középvállalkozások Országos Ügynöksége és a japán kormány finanszírozza. A projektben a háromszéki és a sepsiszentgyörgyi önkormányzatok közösen vesznek részt: társultak az inkubátorház létrehozása és fejlesztése érdekében. A támogatás a kiadások egy részét fedezte, a két önkormányzat még összesen 7 milliárd régi lejjel járult hozzá a költségekhez. Az inkubátorház teljes infrastruktúrával ellátott ingatlancsoport lesz, amely legalább húsz vállalkozásnak ad otthont. A tavaly felszámolt kazánház épületében folynak az átalakítási munkálatok. A tervek szerint a nagyobbik rész június 30-áig, a kisebbik szeptemberre készül el. Az inkubátorházat az Asimcov vállalkozói szövetség cége, a CovImm Consulting Kft. adminisztrálja.
„Az inkubátorház nem karitatív intézmény, a vállalkozó abban az esetben lehet „lakója”, ha egy megvalósítható üzleti tervet mutat be” – fejtette ki Pásztor Csilla, a háromszéki önkormányzat sajtóreferense. Az elképzelés szerint ugyanis a csatlakozó vállalkozások nemcsak cégük tevékenységét fejlesztik, hanem közvetve a megye és a régió gazdasági fejlődését is elősegítik. Az intézmény induló tőkével, kockázatfelméréssel, piaci és vállalkozásvezetési ismeretekkel segíti a kezdő vállalkozókat, hogy átvészelhessék a kritikus kezdeti időszakot.
Az inkubátorház-programba kezdő vállalkozók vagy legfennebb két éve bejegyzett, pozitív mérleggel, és legalább három alkalmazottal rendelkező cégek jelentkezhetnek. A betelepülni óhajtók a kiválasztást megelőzően képzésen vesznek részt, ahol megtanulják az üzleti terv elkészítését, megtudják a cégalapításhoz szükséges információkat, valamint betekintést nyernek egy vállalkozás pénzügyi, gazdasági ügyvitelébe.
Vajda Lajos, a Kovászna Megyei Tanács alelnöke elmondta, máris többen érdeklődtek az inkubátorház-program iránt. Ugyanakkor arról is tájékoztatott, hogy a Cégbíróság jegyzékéből kikeresik azokat a cégeket, amelyeket az elmúlt két évben írattak be, tehát megfelelnek a kiírt feltételnek, és személyesen is megszólítják a tulajdonost, felajánlják neki ezt a lehetőséget. Az önkormányzati alelnök szerint mintegy kétszáz vállalkozó közül választják ki azt a húszat, aki beköltözhet az inkubátorházba. A beköltözők három évet tölthetnek az inkubátorban, ez alatt annyira meg kell erősödniük, hogy önállóan is működhessenek. A háromszéki elöljárók abban bíznak, hogy az inkubátorház beindulásával legkevesebb száz új munkahely létesül a magas munkanélküliséggel küzdő megyében.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 05., péntek

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?

A továbbtanulás és karrierépítés útján elindulva sokakban felmerül a dilemma: egyetemre menni, vagy szerezni egy szakképesítést és belevágni a munka világába? A döntés nem könnyű, és számos tényezőt figyelembe kell venni.

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?