Fotó: Kudzsiri fegyvergyár
Üzemcsarnokot korszerűsít a kudzsiri fegyvergyár, hogy megfelelő körülmények között fokozhassa a NATO-kompatibilis lőszerek gyártását.
2023. június 12., 15:302023. június 12., 15:30
Az állami tulajdonú cég pénteken tette közzé a közbeszerzési eljárás részleteit a közbeszerzési portálon.
Eszerint az 1 200 000 lejes tender résztvevőitől megvalósíthatósági tanulmány elkészítését várja egy üzemcsarnok és egy irodaépület korszerűsítésére, hogy az megfeleljen a korszerű lőszergyártási igényeknek.
A kudzsiri fegyvergyárban jelenleg számos, különböző kaliberű fegyvert, 9 milliméteres automata és félautomata pisztolyokat, valamint NATO-kompatibilis lőszereket gyártanak.
Egy évvel ezelőtt Florin Spătaru gazdasági miniszter egy, a gyárban tett látogatás után arról beszélt, hogy vannak olyan részlegek, ahol nehéz körülmények között, ötven éves gépekkel dolgoznak, de olyan is, ahol a legkorszerűbb, utolsó generációs berendezésekkel.
Mint arról beszámoltunk, a miniszter még januárban cáfolta azokat az értesüléseket, miszerint Románia Ukrajna számára akarna lőszereket gyártani.
Mint megírtuk, január elején az amerikai The Wall Street Journal német és román illetékesekre hivatkozva azt írta: Németország az ukrajnai háború miatt arra készül, hogy társfinanszírozóként vegyen részt egy 1989 előtt épült romániai fegyvergyár korszerűsítésében.
A gyárban a tervek szerint a NATO-szabványoknak megfelelő tüzérségi lőszerek mellett az ukrán hadsereg által használt fegyverekkel kompatibilis, szovjet szabványú eszközöket is gyártanának.
Azt ugyanakkor nem pontosították, melyik fegyvergyárról lehet szó, illetve hogy ki a tulajdonosa.
Az ok: az ukrajnai háború miatt az európai országok annyi lőszert szállítottak az orosz hadsereg ellen küzdő ukrán haderőnek, hogy az már nem csupán a Kijevnek szánt szállítmányok folyamatosságát veszélyezteti, hanem a NATO védelmi képességeit is.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!