Fotó: Barabás Ákos
A Környezetvédelmi Alap Igazgatósága (AFM) szerdán újra meghirdeti a Zöldház program kiírását, amelyet korábban bírósági úton felfüggesztettek – jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján a román környezetvédelmi miniszter.
2023. november 20., 17:472023. november 20., 17:47
2023. november 20., 18:322023. november 20., 18:32
Mircea Fechet elmondta, hogy az AFM-et beperelő vállalkozás jelezte: eláll a pertől, ha felkerül a program lebonyolításában résztvevő napelemszerelő cégek listájára. A miniszter emlékeztetett, hogy a Zöldház program újabb kiírását a nagyváradi ítélőtábla függesztette fel néhány hete. Ennek oka, hogy egy vállalkozás beperelte a Környezetvédelmi Alap Igazgatóságát, amiért nem kapott jogosultságot napelemek forgalmazására és szerelésére a program keretében.
A feleknek végül sikerült peren kívül megegyezniük, így szerdán 10-től ismét várják azoknak a napelemszerelő vállalkozásoknak a jelentkezését, amelyek részt szeretnének venni a Zöldház program lebonyolításában. Ha pedig az AFM-et beperelő cég jelentkezését elfogadják, akkor eláll a pertől – részletezte a miniszter.
Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter továbbította ellenőrző testületének a Zöld ház programmal kapcsolatos adatszivárgásról összeállított jelentését az adatvédelmi hatóságnak, a Környezetvédelmi Alap igazgatóságának és a főügyészségnek.
Mint arról beszámoltunk, a nagyváradi ítélőtábla szeptember 6-án utasította a Környezetvédelmi Alap Igazgatóságát a Zöldház program kiírásának felfüggesztésére. A program költségvetése közel 2 milliárd lej, amiből több mint 1,7 milliárd lejes keretet magánszemélyeknek, 1,75 millió lejt egyházközségek számára különítettek el. Az AFM 515 napelemszerelő cégnek engedélyezte a részvételét a program lebonyolításában.
Hosszas késlekedés után szerdán közzétette a Környezetvédelmi Alap (AFM) a jóváhagyott szerelőcégek listáját, amelyek részt vesznek a napelemes áramtermelő rendszerek lakossági beszerzését támogató Zöld ház programban.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!