Fotó: Facebook/Dacia
A Dacia tavaly összesen 46 124 járművet adott el a romániai piacon, ami 14,8 százalékos emelkedést jelent a 2022-ben értékesített 40 179 autóhoz képest – derül ki a vállalat kedden közzétett közleményéből.
2024. január 16., 13:462024. január 16., 13:46
Mint írták, 2023-ban az első öt legkelendőbb autómodell Dacia márkájú volt Romániában.
14 269 eladott darabbal. A modell eladásai 25 százalékkal nőttek 2022-höz képest, amikor 11 401 darabot helyeztek forgalomba.
Romániában (2022-ben 10 161-et), a harmadik helyezett Sanderóból pedig 9896-ot (16,9 százalékkal többet, mint előző évben).
részesedése a romániai piacon meghaladta a 43 százalékot a 100 százalékban elektromos autók szegmensében. A modell eladott autóinak közel fele (49 százalék) a 2023 elején megjelent Spring 65-ös volt, amit új, erősebb motorral dobtak piacra.
A gyártó szerint március első napjaiban már rendelhető lesz Romániában a Duster harmadik generációs modellje, és még június előtt leszállítják az első darabokat a vevőknek. 2024-ben ugyanakkor teljesen megújul a márka arculata, és korszerűsítik a kereskedelemi lánc üzleteit is – olvasható az Agerpres által idézett közleményben.
A Dacia a legnépszerűbb márka azok körében, akik az állami finanszírozású roncsautóprogramok keretében új autót vásárolnak – derül ki a romániai autógyártók szövetségének (ACAROM) összesítéséből.
Megemelkedett és még tovább fog nőni a Dacia-gépkocsimodellek átlagára, viszont a többi gyártóhoz képest továbbra is jóval olcsóbb autókat kínálnak – jelentette ki Xavier Martinet, a Renault-csoporthoz tartozó román márka marketingigazgatója.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!