Fotó: Facebook/Dacia
A Dacia tavaly összesen 46 124 járművet adott el a romániai piacon, ami 14,8 százalékos emelkedést jelent a 2022-ben értékesített 40 179 autóhoz képest – derül ki a vállalat kedden közzétett közleményéből.
2024. január 16., 13:462024. január 16., 13:46
Mint írták, 2023-ban az első öt legkelendőbb autómodell Dacia márkájú volt Romániában.
14 269 eladott darabbal. A modell eladásai 25 százalékkal nőttek 2022-höz képest, amikor 11 401 darabot helyeztek forgalomba.
Romániában (2022-ben 10 161-et), a harmadik helyezett Sanderóból pedig 9896-ot (16,9 százalékkal többet, mint előző évben).
részesedése a romániai piacon meghaladta a 43 százalékot a 100 százalékban elektromos autók szegmensében. A modell eladott autóinak közel fele (49 százalék) a 2023 elején megjelent Spring 65-ös volt, amit új, erősebb motorral dobtak piacra.
A gyártó szerint március első napjaiban már rendelhető lesz Romániában a Duster harmadik generációs modellje, és még június előtt leszállítják az első darabokat a vevőknek. 2024-ben ugyanakkor teljesen megújul a márka arculata, és korszerűsítik a kereskedelemi lánc üzleteit is – olvasható az Agerpres által idézett közleményben.
A Dacia a legnépszerűbb márka azok körében, akik az állami finanszírozású roncsautóprogramok keretében új autót vásárolnak – derül ki a romániai autógyártók szövetségének (ACAROM) összesítéséből.
Megemelkedett és még tovább fog nőni a Dacia-gépkocsimodellek átlagára, viszont a többi gyártóhoz képest továbbra is jóval olcsóbb autókat kínálnak – jelentette ki Xavier Martinet, a Renault-csoporthoz tartozó román márka marketingigazgatója.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!