Hadjáratra indultak a fogyasztóvédők / Archív felvétel
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság
Téli parancsnokság megszervezését jelentette be az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), azt ígérve egyúttal, hogy a vásárlók, vendégek biztonsága érdekében fokozzák az ellenőrzéseket is.
2021. december 21., 08:062021. december 21., 08:06
A Téli parancsnokság ünnepi „hadjárata” hétfőn indult és december 31-éig tart, célja pedig a hatóság közleménye szerint a fogyasztók életére, egészségére, biztonságára káros és az érdekeivel ellentétes gyakorlatok elhárítása és megelőzése.
A fogyasztóvédelmi felügyelők az ellenőrzések és a bejelentések kivizsgálása mellett tanácsadást is nyújtanak a cégeknek, a fogyasztók számára pedig tanácsokkal szolgálnak.
Országszerte összesen 350 ezer lejes pénzbüntetést rótt ki a Lidl diszkontáruházláncra a romániai fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC), egyik üzlet esetében pedig hathónapos bezárást javasoltak.
„Erre a parancsnokságra annál is inkább szükség van, mivel azt tapasztaltuk, hogy nagyon sok cég csak akkor foganatosít intézkedéseket, amikor értesül látogatásunkról.
– érvelt a Téli parancsnokság szükségessége mellett Mihai Culeafă, a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke.
Leszögezte egyúttal: oly annyira fokozzák az ellenőrzéseket, hogy nem csak az ünnepekre lesz tisztaság, hanem mindig.
További huszonkét céget bírságolt meg az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) különleges fekete pénteki parancsnoksága a vásárlócsábító ajánlataik körül tapasztalt rendellenességek miatt. A bírságok értéke 359 ezer lej.
„Kezeljék komolysággal a fogyasztó iránti tiszteletet, ellenkező esetben zéró toleranciát fogunk tanúsítani” – figyelmeztette a cégeket az ANPC elnöke.
„Kilátást ígérnek a tengerre, a hegyekre, a sípályára, a vendég pedig végül parkolókra, panelházakra vagy még rosszabb, szeméttárolókra néző szobát kap” – mutatott rá Mihai Culeafă.
Különleges fekete pénteki parancsnokság létrehozását jelentette be csütörtökön az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), céljuk a kecsegtetőbbnél kecsegtetőbb akciók non-stop ellenőrzése ebben az időszakban. Máris 11 megbírságolt cégről adtak hírt.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!