Képünk illusztráció
Fotó: Pethő Melánia
A gyakori törvénymódosítások miatt az energiaszolgáltató vállalatok kénytelenek újraszámolni és helyesbíteni a számlákat, ami a fogyasztók jelentős bizalomvesztéséhez vezet – jelentette ki a Romániai Energiaszolgáltatók Szövetségének (AFEER) elnöke.
2023. március 31., 08:452023. március 31., 08:45
Laurenţiu Urluescu elpanaszolta, hogy az elmúlt két év sorozatos válságai nyomán az energiaszolgáltatók és -kereskedők hálátlan helyzetbe kerültek, mert sokszor olyasmikért hibáztatták őket, amikről nem tehettek. Példaként említette az áram- és gázszámlák rendszeres korrigálását, amire a gyakori törvénymódosítások miatt volt szükség.
– részletezte az ágazati munkáltatói szövetség elnöke.
és nem rendeltek hatástanulmányt a jogszabályok módosításáról. Így szerinte a rendeletekben sokszor homályos és néha végrehajthatatlan előírások jelentek meg, amelyek értelmezése a piaci szolgáltatók belátására volt bízva. „Ez számunkra kellemetlen, mert megnő a kockázata annak, hogy bizonyos előírásokat félreértelmezünk, és később ezért megbüntetnek” – idézte Urluescu nyilatkozatát az Agerpres.
Sokan spóroltak tavaly hiába a villanyárammal, hogy bekerüljenek a havi 100 vagy a 255 kilowattórás küszöb alá, és idén visszakapják a két határérték közötti árkülönbözetet, az Energiaszolgáltatók Egyesülete pontosítani sietett a tévképzetet.
A gázszolgáltatók ügyfeleinek jogait bővítő és a gázszámlát leegyszerűsítő rendeleteket hozott csütörtökön az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE) – számolt be pénteken az intézmény.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!