Képünk illusztráció
Fotó: Pethő Melánia
A gyakori törvénymódosítások miatt az energiaszolgáltató vállalatok kénytelenek újraszámolni és helyesbíteni a számlákat, ami a fogyasztók jelentős bizalomvesztéséhez vezet – jelentette ki a Romániai Energiaszolgáltatók Szövetségének (AFEER) elnöke.
2023. március 31., 08:452023. március 31., 08:45
Laurenţiu Urluescu elpanaszolta, hogy az elmúlt két év sorozatos válságai nyomán az energiaszolgáltatók és -kereskedők hálátlan helyzetbe kerültek, mert sokszor olyasmikért hibáztatták őket, amikről nem tehettek. Példaként említette az áram- és gázszámlák rendszeres korrigálását, amire a gyakori törvénymódosítások miatt volt szükség.
– részletezte az ágazati munkáltatói szövetség elnöke.
és nem rendeltek hatástanulmányt a jogszabályok módosításáról. Így szerinte a rendeletekben sokszor homályos és néha végrehajthatatlan előírások jelentek meg, amelyek értelmezése a piaci szolgáltatók belátására volt bízva. „Ez számunkra kellemetlen, mert megnő a kockázata annak, hogy bizonyos előírásokat félreértelmezünk, és később ezért megbüntetnek” – idézte Urluescu nyilatkozatát az Agerpres.
Sokan spóroltak tavaly hiába a villanyárammal, hogy bekerüljenek a havi 100 vagy a 255 kilowattórás küszöb alá, és idén visszakapják a két határérték közötti árkülönbözetet, az Energiaszolgáltatók Egyesülete pontosítani sietett a tévképzetet.
A gázszolgáltatók ügyfeleinek jogait bővítő és a gázszámlát leegyszerűsítő rendeleteket hozott csütörtökön az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE) – számolt be pénteken az intézmény.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
szóljon hozzá!