A tájékoztatás szerint a platform a román tengerpart 380 szállodájából 330 szálloda kínálatát teszi elérhetővé
Fotó: Jakab Mónika
A Szállás.hu platform tulajdonosa, a Szallas Group felvásárolta a Litoralulromanesc.ro szállásközvetítő oldalt üzemeltető cég tulajdonjogának nyolcvan százalékát, ezzel a román tengerpart szálláskínálatának nagyrészét vonta be portfóliójába – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2024. június 11., 14:372024. június 11., 14:37
A közlemény szerint a Litorarult tulajdonló Creative Eye SRL 80 százalékos részesedésének tranzakciós értéke 16,8 millió euró és a zárónapon rendelkezésre álló nettó készpénzállomány. Az ügylet részeként a Wirtualna Polska Holding, a Szallas Group tulajdonosa, beleegyezett a fennmaradó 20 százalékos részesedés megszerzésébe is, amire 2025-ben, a 2024-es pénzügyi kimutatások jóváhagyása után kerülhet sor. A 20 százalékos részesedés beszerzési értékét az adásvételi szerződésben rögzítettek szerint határozzák meg.
Az Economedia.ro a Litoralulromanesc.ro közlésére hivatkozva azt írta: a két lépcsős tranzakció értéke 21 millió euró, ami rekord a romániai idegenforgalmi ágazatban.
A Litoralulromanesc.ro egy romániai üzletember, Ionuț Nedea tulajdonában van. A turisztikai ügynökséget közel 20 éve alapították, jelenleg romániai piacvezető a fekete-tengeri turizmus területén az ügyfelek száma és az árbevétel szempontjából is.
Ez egy újabb jelentős lépés annak érdekében, hogy a cégcsoport Kelet-Közép-Európa turizmusának meghatározó szereplője legyen. Közölték: a Litoralulromanesc.ro portfóliójában több száz szálláshely található, amelyekben 2023-ban 45 millió eurót meghaladó összértékben foglaltak a vendégek. Tavaly a társaság mintegy 3 millió euró EBITDA-t (kamat- és adófizetés, valamint leírások és értékcsökkenés előtt számolt alapszintű pénzügyi eredmény) termelt.
A Szallas Group online szállásfoglaló portálokkal rendelkezik, Magyarországon (Szallas.hu), Lengyelországban (Nocowanie.pl), Romániában (Travelminit.ro), Csehországban (Hotel.cz) és Horvátországban a Szallas Group több mint 80 ezer foglalható szálláshely-partner adatbázisát kínálja a vendégeknek. Az MTI által idézett korábbi tájékoztatójuk szerint a magyarországi cégek árbevétele 9,2 milliárd forint volt 2023-ban, ez közel 10 százalékos növekedés 2022-hez képest. A Travelminit International Kft. 1,6 milliárd forint árbevételt ért el, ami 63 százalékos növekedés egy év alatt.
A Fekete-tenger román partszakasza továbbra is nagy népszerűségnek örvend: az első két havi foglalások száma a tavalyi év azonos időszakához képest átlagosan 25 százalékkal magasabb, még akkor is, ha az árak 10–15 százalékkal emelkedtek – közölte az ANAT.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
szóljon hozzá!