A tájékoztatás szerint a platform a román tengerpart 380 szállodájából 330 szálloda kínálatát teszi elérhetővé
Fotó: Jakab Mónika
A Szállás.hu platform tulajdonosa, a Szallas Group felvásárolta a Litoralulromanesc.ro szállásközvetítő oldalt üzemeltető cég tulajdonjogának nyolcvan százalékát, ezzel a román tengerpart szálláskínálatának nagyrészét vonta be portfóliójába – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2024. június 11., 14:372024. június 11., 14:37
A közlemény szerint a Litorarult tulajdonló Creative Eye SRL 80 százalékos részesedésének tranzakciós értéke 16,8 millió euró és a zárónapon rendelkezésre álló nettó készpénzállomány. Az ügylet részeként a Wirtualna Polska Holding, a Szallas Group tulajdonosa, beleegyezett a fennmaradó 20 százalékos részesedés megszerzésébe is, amire 2025-ben, a 2024-es pénzügyi kimutatások jóváhagyása után kerülhet sor. A 20 százalékos részesedés beszerzési értékét az adásvételi szerződésben rögzítettek szerint határozzák meg.
Az Economedia.ro a Litoralulromanesc.ro közlésére hivatkozva azt írta: a két lépcsős tranzakció értéke 21 millió euró, ami rekord a romániai idegenforgalmi ágazatban.
A Litoralulromanesc.ro egy romániai üzletember, Ionuț Nedea tulajdonában van. A turisztikai ügynökséget közel 20 éve alapították, jelenleg romániai piacvezető a fekete-tengeri turizmus területén az ügyfelek száma és az árbevétel szempontjából is.
Ez egy újabb jelentős lépés annak érdekében, hogy a cégcsoport Kelet-Közép-Európa turizmusának meghatározó szereplője legyen. Közölték: a Litoralulromanesc.ro portfóliójában több száz szálláshely található, amelyekben 2023-ban 45 millió eurót meghaladó összértékben foglaltak a vendégek. Tavaly a társaság mintegy 3 millió euró EBITDA-t (kamat- és adófizetés, valamint leírások és értékcsökkenés előtt számolt alapszintű pénzügyi eredmény) termelt.
A Szallas Group online szállásfoglaló portálokkal rendelkezik, Magyarországon (Szallas.hu), Lengyelországban (Nocowanie.pl), Romániában (Travelminit.ro), Csehországban (Hotel.cz) és Horvátországban a Szallas Group több mint 80 ezer foglalható szálláshely-partner adatbázisát kínálja a vendégeknek. Az MTI által idézett korábbi tájékoztatójuk szerint a magyarországi cégek árbevétele 9,2 milliárd forint volt 2023-ban, ez közel 10 százalékos növekedés 2022-hez képest. A Travelminit International Kft. 1,6 milliárd forint árbevételt ért el, ami 63 százalékos növekedés egy év alatt.
A Fekete-tenger román partszakasza továbbra is nagy népszerűségnek örvend: az első két havi foglalások száma a tavalyi év azonos időszakához képest átlagosan 25 százalékkal magasabb, még akkor is, ha az árak 10–15 százalékkal emelkedtek – közölte az ANAT.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!