Ahogy a neve is mutatja, új vagy legtöbb öt éve felújított lakások vásárolhatók az Új otthon program keretében
Fotó: Korter.ro
Pénteken elrajtol az Új otthon program, amelynek keretében idén több mint 18 000 lakás vásárolható az 1,5 milliárd lejes állami garanciával. E az összeg 500 millió lejjel alacsonyabb a tavalyi keretnél.
2021. március 26., 09:082021. március 26., 09:08
Az Új otthon programot lebonyolító garanciaalap (FNGCIMM) közlése szerint ebben az évben
ezektől a pénzintézetektől igényelhetnek lakásvásárlási hitelt az érdeklődők.
• új lakások, beleértve az Országos Lakásügynökség (ANL) által építetteket, amelyek legtöbb öt éve épültek;
• felújított lakások, amelyeket legtöbb öt éve erősítettek meg;
• más típusú otthonok, amelyek legtöbb öt éve épültek vagy legtöbb öt éve újították fel.
50 147 ingatlant adtak el országszerte februárban, 1411-gyel többet, mint egy hónappal korábban – tájékoztatott hétfőn országos földhivatal (ANCPI).
• a hitel igénylésének időpontjában saját felelősségre nyilatkozik arról, hogy nincs saját lakása, sem a házastársával közösen birtokolt lakása, függetlenül attól, hogy mikor és milyen módon került az a tulajdonába; vagy van saját vagy a házastársával közösen birtokolt lakása, ám ez nem nagyobb 50 négyzetméternél, és nem az állami program keretében vásárolták;
• a program keretében egyetlen lakást vásárol, az Románia területén található, és a törvény előírásai szerint telekkönyvezték;
• a finanszírozóval való viszonyban hiteligénylő minősége van.
Az Új otthon 2020 harmadik negyedévi elindítása óta 7882 garanciát biztosítottak 1,95 milliárd lej értékben. Ehhez még hozzáadódik 2188 úgynevezett hitelezési ígéret 299 201 680 lej értékben a 2019–2020-as időszakból, amelyek közül 2021. március 15-éig már 213 ígéretet teljesítettek is.
A tavalyi évhez hasonlóan idén sem várhatóak drasztikus változások az erdélyi és a partiumi ingatlanpiacon. A Krónikának nyilatkozó szakemberek szerint legkorábban jövőre éreztetheti hatását a koronavírus-világjárvány és a pandémia miatt foganatosított óvintézkedések nyomán kialakult gazdasági váls&a
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!