Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 3,6 százalékkal emelkedett a forgalomba helyezett új autók száma Európában a tavalyi hatodik hónaphoz képest; Románia jelentette a legnagyobb arányú – 62,1 százalékos – növekedést.
2024. július 18., 12:582024. július 18., 12:58
A statisztika az Európai Unió 27 tagállamára, valamint az Egyesült Királyságra és az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) országaira (Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc) terjed ki.
Az Agerpres hírügynökség által idézett adatsorok szerint júniusban 1,31 millió személyautót helyeztek forgalomba Európában, szemben a múlt év azonos hónapjában eladott 1,26 millió járművel. A kizárólag akkumulátorról üzemelő elektromos autók értékesítése éves összevetésben 0,1 százalékkal nőtt, a plug-in hibrideké azonban 13,6 százalékkal csökkent.
Európa vezető piacai közül Olaszországban 15,1 százalékkal, Németországban 6,1 százalékkal, Spanyolországban 2,2 százalékkal, Nagy-Britanniában 1,1 százalékkal nőttek, míg Franciaországban 4,8 százalékkal csökkentek az újautó-eladások.
Az idei első hat hónapban 6,879 millió új autót helyeztek forgalomba Európában, mintegy 4,4 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. Az eladások Nagy-Britanniában 6 százalékkal, Spanyolországban 5,9 százalékkal, Németországban és Olaszországban egyaránt 5,4 százalékkal, Franciaországban 2,8 százalékkal nőttek.
a 2024 januárja és júniusa közötti időszakban, amikor 83 505 személyautót helyeztek forgalomba, míg egy évvel korábban 73 645-öt.
Az első fél évben 12,03 százalékkal bővült az új autók piaca Romániában – közölte hétfőn a romániai autógyártók egyesülete (ACAROM).
Az első negyedévben 10,11 százalékkal zsugorodott az autópiac Romániában – derül ki a gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó hivatal (DRPCIV) kedden közölt adataiból.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!