Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 3,6 százalékkal emelkedett a forgalomba helyezett új autók száma Európában a tavalyi hatodik hónaphoz képest; Románia jelentette a legnagyobb arányú – 62,1 százalékos – növekedést.
2024. július 18., 12:582024. július 18., 12:58
A statisztika az Európai Unió 27 tagállamára, valamint az Egyesült Királyságra és az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) országaira (Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc) terjed ki.
Az Agerpres hírügynökség által idézett adatsorok szerint júniusban 1,31 millió személyautót helyeztek forgalomba Európában, szemben a múlt év azonos hónapjában eladott 1,26 millió járművel. A kizárólag akkumulátorról üzemelő elektromos autók értékesítése éves összevetésben 0,1 százalékkal nőtt, a plug-in hibrideké azonban 13,6 százalékkal csökkent.
Európa vezető piacai közül Olaszországban 15,1 százalékkal, Németországban 6,1 százalékkal, Spanyolországban 2,2 százalékkal, Nagy-Britanniában 1,1 százalékkal nőttek, míg Franciaországban 4,8 százalékkal csökkentek az újautó-eladások.
Az idei első hat hónapban 6,879 millió új autót helyeztek forgalomba Európában, mintegy 4,4 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. Az eladások Nagy-Britanniában 6 százalékkal, Spanyolországban 5,9 százalékkal, Németországban és Olaszországban egyaránt 5,4 százalékkal, Franciaországban 2,8 százalékkal nőttek.
a 2024 januárja és júniusa közötti időszakban, amikor 83 505 személyautót helyeztek forgalomba, míg egy évvel korábban 73 645-öt.
Az első fél évben 12,03 százalékkal bővült az új autók piaca Romániában – közölte hétfőn a romániai autógyártók egyesülete (ACAROM).
Az első negyedévben 10,11 százalékkal zsugorodott az autópiac Romániában – derül ki a gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó hivatal (DRPCIV) kedden közölt adataiból.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!