Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 3,6 százalékkal emelkedett a forgalomba helyezett új autók száma Európában a tavalyi hatodik hónaphoz képest; Románia jelentette a legnagyobb arányú – 62,1 százalékos – növekedést.
2024. július 18., 12:582024. július 18., 12:58
A statisztika az Európai Unió 27 tagállamára, valamint az Egyesült Királyságra és az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) országaira (Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc) terjed ki.
Az Agerpres hírügynökség által idézett adatsorok szerint júniusban 1,31 millió személyautót helyeztek forgalomba Európában, szemben a múlt év azonos hónapjában eladott 1,26 millió járművel. A kizárólag akkumulátorról üzemelő elektromos autók értékesítése éves összevetésben 0,1 százalékkal nőtt, a plug-in hibrideké azonban 13,6 százalékkal csökkent.
Európa vezető piacai közül Olaszországban 15,1 százalékkal, Németországban 6,1 százalékkal, Spanyolországban 2,2 százalékkal, Nagy-Britanniában 1,1 százalékkal nőttek, míg Franciaországban 4,8 százalékkal csökkentek az újautó-eladások.
Az idei első hat hónapban 6,879 millió új autót helyeztek forgalomba Európában, mintegy 4,4 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. Az eladások Nagy-Britanniában 6 százalékkal, Spanyolországban 5,9 százalékkal, Németországban és Olaszországban egyaránt 5,4 százalékkal, Franciaországban 2,8 százalékkal nőttek.
a 2024 januárja és júniusa közötti időszakban, amikor 83 505 személyautót helyeztek forgalomba, míg egy évvel korábban 73 645-öt.
Az első fél évben 12,03 százalékkal bővült az új autók piaca Romániában – közölte hétfőn a romániai autógyártók egyesülete (ACAROM).
Az első negyedévben 10,11 százalékkal zsugorodott az autópiac Romániában – derül ki a gépjármű-bejegyzéssel és jogosítványokkal foglalkozó hivatal (DRPCIV) kedden közölt adataiból.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!