A OTP Bank Románia kiadásainak emelkedését a bank 2019-ben elindított növekedési stratégiája eredményezte
Az OTP Bank Románia adózás utáni eredménye 65 százalékkal, 14 millió lejre csökkent a január és szeptember közötti időszakban a tavalyi év azonos időszakához mérten azt követően, hogy 23 százalékkal emelkedtek a működési költségei – közölte pénteken a magyar bank romániai leányvállalata.
2021. november 05., 15:052021. november 05., 15:05
A működési eredmény 2021 első kilenc hónapjában elérte a 87 millió lejt, ami 36 százalékkal maradt el a tavalyitól.
A kiadások növekedését a céltartalékok képzése és az Országos Betétbiztosítási Alaphoz az előző negyedévben befizetett éves hozzájárulás is magyarázza. Ugyanakkor a harmadik negyedévben az előző negyedévhez viszonyítva a működési eredmény 29 százalékkal nőtt a teljes bevétel 6 százalékos emelkedése következtében.
Fatér Gyula, az OTP Bank Románia vezérigazgatója elmondta, hogy az első kilenc hónap eredményei a fejlődési útjukat mutatja, mindezt az Apollo névre keresztelt növekedési stratégiájuk követése és számos átalakulási program megvalósítása közben érték el. Hozzátette: továbbra is hangsúlyt fektetnek a digitális fejlesztésekre és emellett a fizikai jelenlétükre is. Közölte, hogy a hitelezési és a megtakarítási tevékenységük folyamatosan nő.
„Ezeknek a lépéseknek már érezzük a jövedelmezőségét, de jelentős kiadásokkal járnak, amelyeket a belső projektek megvalósítására, a csapat létszámának növekedésére, és a szükséges céltartalékok biztosítására fordítottunk. Nem várunk el azonnali profitot, hanem hosszú távú célokkal építkezünk, fejlesztjük ügyfélkörünket, és finanszírozásainkkal továbbra is támogatjuk a helyi sikertörténeteket” – nyilatkozta a vezérigazgató.
Ez a teljesítő hitelállomány folyamatos növekedésének köszönhető, amelyet valamelyest visszafogott a nettó kamatmarzs enyhe csökkenése. Az év első kilenc hónapjában a kockázati költségek összességében elérték a 61 millió lejt.
A teljesítő hitelek állománya 20 százalékkal nőtt az első kilenc hónapban, a növekedést mindegyik üzleti szegmens támogatta. A harmadik negyedévben a kkv és vállalati hitelek 11 százalékos növekedést mutatnak az előző negyedévhez képest. Az árfolyamszűrt betétek állománya 28 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest.
A helyi jelentési előírások szerint a bank eszközállománya elérte a 17,5 milliárd lejt, amely 23 százalékos növekedésnek felel meg éves összevetésben. A bank tőkemegfelelési mutatója 20,8 százalékon áll.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!