Folytatják. A kormány elkötelezett a Neptun Deep földgázmező kitermelése mellett
Fotó: OMV Petrom
A román kormány elkötelezett a Fekete-tenger kontinentális talapzatának romániai szakaszán található Neptun Deep földgázmező kitermelése mellett – szögezte le kedden Marcel Ciolacu miniszterelnök.
2024. szeptember 24., 15:022024. szeptember 24., 15:02
A kormányfő az OMV Petrom küldöttségét fogadta, amelyet Alfred Stern, az OMV vezérigazgatója és felügyelőbizottságának elnöke vezetett, és amelynek Cristina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója és Alexandru Maximescu, az OMV Petrom alelnöke is tagja volt.
„A kormányhatóságok, az OMV Petrom és a Romgaz közötti szoros együttműködésnek köszönhetően a Neptun Deep a tervezett ütemterv szerint halad.
– mondta Marcel Ciolacu miniszterelnök a kormány hivatalos közleménye szerint a találkozón.
Mint arról beszámoltunk, vasárnap a projekt helyszínén, a Tuzla-Podişor gázvezeték végénél tüntettek a Greenpeace Románia aktivistái, követelve a beruházás azonnali leállítását.
Az akcióról beszámoló hétfői közleményében a környezetvédő szervezet megállapította: miközben Románia még mindig a pusztító árvizek következményeit nyögi,
„Tekintettel a többszörös kockázatokra és problémákra, a Greenpeace Románia a fekete-tengeri gázkitermelési terv azonnali leállítására szólít fel” – írták. Az Agerpres hírügynökség által ismertetett közlemény szerint a román hatóságok szemet hunytak a beruházás engedélyezési eljárásának jogszerűtlensége fölött.
{K1}
A környezetvédő aktivisták úgy vélik: komoly kérdéseket vet fel az engedélyezési eljárás objektivitásával és az érintett intézményekkel kapcsolatban, hogy
Korábban a Greenpeace Románia az OMV Petrom és a Romgaz vállalatot, a tuzlai önkormányzatot és más állami intézményeket is beperelte az engedélyezési eljárások szabálytalanságai és a Fekete-tengerbe kerülő mérgező anyagokra vonatkozó kulcsfontosságú adatok átláthatóságának hiánya miatt.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!