Nem adja fel a Kovászna megyei önkormányzat és a közeli Sepsibodok község polgármesteri hivatala azt a tervet, hogy megvásárolják a bodoki ásványvíz-palackozó üzemet – szögezte le kedden Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke a testület rendkívüli ülésén.
2016. augusztus 23., 19:082016. augusztus 23., 19:08
2016. augusztus 23., 20:452016. augusztus 23., 20:45
Tamás emlékeztetett: a múlt heti nyílt árverésen a két hivatal közös ajánlata alulmaradt egy bukaresti cégével szemben. A továbbiakban azonban „árgus szemekkel” figyelik, hogy a nyertes a 21 napos határidőn belül kifizeti-e a 3,2 millió lejes vételárat, ellenkező esetben ugyanis ismét ki kell írni a licitet, így az önkormányzatok újra próbálkozhatnak, hogy közvagyonba kerüljön a nagy múlttal rendelkező, de a privatizálás után csődbe vitt borvíztöltő.
A múlt heti árverésen az üzemhez tartozó ingatlanokat értékesítették, a gyártósort már korábban eladták. A kikiáltási ár 1,8 millió lej volt, a felértékelő szakember szerint pedig a piaci érték ennek kétszerese, 3,2 millió lej, a hatályos törvények szerint pedig közpénzből nem lehet ennél nagyobb ajánlatot tenni. Ezt ki is használta a bukaresti cég, amely 10 százalékkal többet ígért. Tamás Sándor szerint még van remény, hiszen hatalmas összegről van szó, könnyen előfordulhat, hogy 21 nap alatt nem tudják kifizetni. A bodoki önkormányzat újraindítaná az ásványvíztöltőt.
A községben több mint száz évvel ezelőtt kezdtek el borvizet palackozni, a település forrásának pedig jelenleg is évente 10-12 millió literes hozama van, ezt néhány éve még maximálisan kihasználták, jelenleg a nedű nagy része a patakokba folyik.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!