Szembesítették a munkáltatók, vállalkozók Nicolae Ciucával (jobbra, háttal) a kormány elképzeléseinek következményeivel
Fotó: Nicolae Ciucă/Facebook
A Romániai Kis- és Középvállalkozások Országos Tanácsa (CNIPMMR) és a Concordia Munkáltatói Szövetség arra kérte Nicolae Ciucát, a román szenátus elnökét, hogy 2024. január 1-jéig ne módosítsák az adótörvénykönyvet, és biztosítsák az üzleti környezet számára a kiszámíthatóságot a következő időszakban.
2023. augusztus 09., 19:192023. augusztus 09., 19:19
2023. augusztus 09., 19:272023. augusztus 09., 19:27
A CNIPMRR szerdai közleményében rámutat, hogy képviselői a Concordia illetékeseivel együtt Nicolae Ciucă szenátusi elnökkel egyeztettek azokról az intézkedésekről, amelyeket a kormánykoalíció a költségvetési hiány csökkentése érdekében kíván bevezetni. A két munkáltatói szövetség képviselői azt kérték Ciucától, hogy az adótörvénykönyv 2024. január elsejéig ne módosuljon, a kormánykoalíció biztosítsa az üzleti szféra számára a kiszámíthatóságot a következő időszakban,
A két szervezet képviselői azt is elmondták, hogy a beharangozott új intézkedések elfogadása esetén csökkenne a vállalatok versenyképessége, munkahelyek szűnnének meg, magasabb lenne az infláció, az adóbeszedés szintje viszont csökkenne. Megjegyezték továbbá, hogy a biztos adórendszerről a bizonytalan adórendszerre való áttérés nem biztosítana többletbevételt az államkasszának.
Végül, de nem utolsósorban, a munkáltatói szövetségek a közpolitikai javaslatokról szóló vitába való bevonásukra szólították fel a kormánykoalíciót. Közleményük szerint csütörtökön, augusztus 10-én az Európai Bizottság képviselőivel is találkoznak ebben az ügyben.
„Csak így ismerhetjük meg a költségvetési bevételeket előteremtő vállalatok álláspontját, hogy tudjuk, milyen intézkedéseket lehet hozni a következő időszakban anélkül, hogy ez hatással lenne a beruházási környezetre és a magánszektor munkahelyeire” – írta közösségi oldalán a a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a szenátus elnöke. Kifejtette, a vállalkozók kiszámítható és kiegyensúlyozott adózási feltételeket kívánnak, amelyek lehetővé teszik a válságon való túllépést és fenntartható gazdasági növekedést biztosítanak. Hozzátette, ez egybevág a PNL elképzelésével is.
A volt kormányfő azt írta, a szerdai tanácskozáson egyetértettek abban, hogy a vállalkozói szférának meg kell őriznie erejét, és továbbra is Románia fejlődése motorjaként kell működnie. „Semmiféleképpen nem akarjuk csorbítani a román állampolgárok jövedelmét vagy vásárlóerejét, mint ahogy a vállalatok jó működési körülményeit vagy új beruházásokra való képességét sem” – hangsúlyozta Nicolae Ciucă.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
Szóba sem jöhet a kedvezményes áfakulcsok kivezetése a következő időszakban – jelentette ki pénteken Nicușor Dan megválasztott államfő.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!