Fotó: Haáz Vince
A legtöbben édességet vagy játékot találtak kedd este vagy szerda reggel fényesre pucolt cipőjükben – legalábbis az egyik piackutató cég felmérése szerint.
2017. december 06., 10:032017. december 06., 10:03
2017. december 06., 10:062017. december 06., 10:06
A romániai lakosság többet költött Mikulás alkalmából különböző ajándékokra, mint tavaly – derül ki a Mednet Marketing Research Center által tegnap nyilvánosságra hozott felmérés eredményeiből. Egy személy átlagosan 340 lejt fordított erre a célra, ami 22 lejjel több a tavalyi 318 lejhez képest.
miközben csaknem 32 százalék költ 250 és 500 lej közötti összeget, 16 százalék pedig 500 lejnél is nagyobb összeget irányzott elő erre a célra. Eközben az ajándékozók 7,7 százaléka válaszolta azt, hogy 100 lejnél kevesebbet költ Szent Miklós-napi ajándékra.
A felmérésből ugyanakkor azt is megtudhattuk, hogy ugyan a kisebb városokban nagyobb az ajándékozási hajlandóság, az erre a célra szánt összeg kisebb, mint a 100 ezresnél nagyobb városokban.
De találunk még a lajtsromban gyümölcsöket, piperecikkeket, parfümöket, valamint könyveket is, és a megkérdezettek tettek említést ékszerekről, elektromos cikkekről, háztartási gépekről is. Vannak olyanok is, akiknek jobb ötlet híján a Mikulás pénzt is hozott (4,4 százalék).
Fotó: Barabás Ákos
A felmérést városi környezetben készítették 2017. november 24–27. között 882, 18-65 éves személy megkérdezésével. A hibahatár ±3,30%.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
szóljon hozzá!