2009. július 21., 10:492009. július 21., 10:49
Héjja Béla és Tünde szalonjában a menyasszonyt tetőtől talpig felöltöztetik, ugyanakkor fotózásra is lehetőség van. Héjjáék, akik maguk is nemrég keltek egybe, a saját bőrükön tapasztalták, hogy mennyit kell rohangálnia egy menyasszonynak, amíg az esküvői viselet minden hozzávalóját beszerzi, s ez adta a vállalkozás ötletét. Mielőtt belevágtak volna, piackutatást végeztek, több megyét bejártak, de nem találtak olyan menyasszonyiruha-szalont, amelynek keretében fényképészeti stúdió is működik.
„Nálunk minden egy helyen van, nem kell cipőért, ékszerért külön szaladgálni” – mondja a fiatalasszony, aki Magyarországról telepedett Háromszékre. A Tündérvilág a Lilly nevű dán cég termékeit forgalmazza. Jelenleg az ügyfelek a Lilly 2008-as és 2009-es kollekciójából választhatnak a szalonban, ám katalógus alapján is lehet rendelni. A Lilly kínálata egy alapkollekciót, egy extravagáns darabokból, valamint egy hófehér ruhákból álló kollekciót tartalmaz. A ruhák bérelhetőek vagy megvásárolhatóak, a kliens igénye szerint. A ruhák mellett a menyasszonyok cipők, fülbevalók, nyakláncok, hajdíszek és fátylak közül válogathatnak. „A célunk az, hogy minden összhangban legyen, mindenki megtalálja azt a ruhát, ami a legjobban illik hozzá, amiben élete legszebb napján jól érzi magát” – ecseteli Héjja Tünde, hozzátéve, a kínálatban estélyik és koszorúsgyerek- ruhák is vannak.
A szalon úgy lett kialakítva, hogy emelje a hangulatot, a belső teret az igényesség, a barokkos stílus jellemzi. A menyasszonyiruha-szalont csupán egy fal választja el a fotóstúdiótól, ahol Héjja Béla veszi kézbe az ügyfeleket. Itt is impozáns tér fogadja az ifjú párt, kandalló, stílszerű kellékek, valamint a minőségi fotózást biztosító fénytechnika. „Sokan elsietik az esküvőjüket, de vannak, akik megélik azt. Azon érdeklődők számára akik, csak arra kíváncsiak, mennyiért dolgozom, de arra már nem, hogy mit kapnak a pénzükért, ugyanaz a válaszom: »Ne haragudjon, nem érek rá.« Én minden részletre figyelek, fontos, hogy a kép legyen megkomponálva, legyen mondanivalója” – magyarázza Héjja Béla. A műterem léte azért fontos, hangsúlyozza, mivel így az év bármely szakában, legyen akár eső, hó vagy hőség, lehetőség van az esküvői fotók elkészítésére.
A házaspár mintegy kétmilliárd régi lejt és rengeteg energiát fektetett a szalonba, mely idén tavasszal nyílt meg. Héjjáék nem készítettek üzleti tervet, nem számolták ki, mikorra térül meg a befektetés. Elmondásuk szerint nem a minimális idő alatt elérhető legnagyobb nyereséget hajszolják, egy hosszú távú vállalkozást akartak megalapozni. A Tündérvilág nem érzi meg a gazdasági válság hatásait, állítják a tulajdonosok. „Egyrészt mi normális árakkal dolgozunk, másrészt az emberek valószínűleg nem az esküvőjükön spórolnak. A menyaszszonyok szépek akarnak lenni, az esküvői fotó pedig örök emlék” – sommázza Héjja Béla.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.