Fotó: 123RF
Az Európai Bizottság még vizsgálja az uniós helyreállítási mechanizmus keretében Románia által benyújtott második kifizetési kérelmet – közölték szerdán a brüsszeli testület képviselői.
2023. április 20., 08:352023. április 20., 08:35
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatás szerint az Európai Bizottság még nem hozott végleges döntést Románia második kifizetési kérelmével kapcsolatban,
A brüsszeli testület azt követően közölte ezt, hogy az európai beruházások és projektek minisztériuma kedden bejelentette, Románia lezárt egy újabb fejezetet az összesen 2,81 milliárd euróról szóló második kifizetési kérelemről folytatott párbeszédben.
A bukaresti szaktárca tájékoztatása szerint tisztázásra vár még az országos helyreállítási terv (PNRR) 129-es és a 133-as számú célkitűzése – legalább 100 MW új elektrolizáló kapacitás telepítéséről szóló szerződések aláírása, illetve nagy hatékonyságú kapcsolt energiatermelésre vonatkozó szerződések aláírása –, amelyekhez 143 millió eurós támogatás van hozzárendelve.
a fennmaradó 143 millió eurót pedig a két mérföldkő teljesítésének megállapítása után kaphatja meg az ország, legtöbb hat hónapon belül. Románia már kidolgozott egy akciótervet ennek a két célkitűzésnek a teljesítésére – szögezték le.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!