Fotó: Pixabay
Az Európai Unió országainak nagy részében csökkent az áramfogyasztás júniusban, miután március közepétől korlátozásokkal járó óvintézkedéseket vezettek be a koronavírus-járvány terjedésének fékezése érdekében – derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat által hétfőn közzétett adatokból.
2020. szeptember 07., 10:402020. szeptember 07., 10:40
Bár május végén és június folyamán sok országban enyhítettek a korlátozásokon és beindult a turizmus, az EU villamosenergia-fogyasztása júniusban 7,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint más júniusi hónapban 2016 és 2019 között – idézi a friss adatsorokat az Agerpres hírügynökség.
A 2016-ban jegyzett legalacsonyabb júniusi áramfelhasználáshoz mérten Görögország, Spanyolország, Horvátország, Ciprus, Lengyelország és Szlovénia több mint 10 százalékos csökkenést jelentett.
Hét tagországban – Dánia, Németország, Olaszország, Luxemburg, Ausztria, Portugália és Finnország – 5 és 10 százalék közötti,
Lettországban és Litvániában nem változott az áramfogyasztás, a többi tagállamban – Észtország, Írország, Málta és Svédország – pedig nőtt a júniusi hónapban mért legalacsonyabb szinthez viszonyítva.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
Az elmúlt háromnegyed év lakásdrágulásának ellenére még mindig Budapest számít az egyik legmegfizethetőbbnek a régiós fővárosok közül – derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az állategészségügyi hatóság Magyarországon és Szlovákiában is ádáz harcot folytat a fél évszázad után újra megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének megelőzéséért. Románia megengedi a tej és a hús importját a nem fertőzött országrészekből.
Több mint ötmillió lej kárt okozott az állami költségvetésnek adócsalás révén három autóalkatrészekkel kereskedő Temes megyei vállalkozás – derül ki az Országos Adóhatóság (ANAF) hétfői közleményéből.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) legfrissebb elemzése szerint a CASCO-szerződések alapján tavaly kifizetett 10 legnagyobb kárigény összesen mintegy 5,3 millió lejt tett ki.
Romániában nyitott gyárat a holland textilipari nagyvállalat, az Innofa.
A Trump-kormányzat vámjai példátlan helyzetet teremtettek, Romániának pedig „biztonsági hálót” kell létrehoznia az autóipar és az új vámok által érintett többi ágazat védelmére.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!