Az utasok 2024. szeptember 25-től foglalhatnak jegyet a tagsággal, amelyben összesen 50 ország 200 városába repülhetnek 800 járaton
Fotó: Haáz Vince
Európai premierként a Wizz Air „All You Can Fly” nevű programjában évi 599 eurós – akciós áron 499 eurós – tagsági díjért az utasok egy éven keresztül csupán 9,99 eurós áron válogathatnak a last minute, azaz az indulás előtt nem sokkal felkínált repülőjegyek közül.
2024. augusztus 13., 17:252024. augusztus 13., 17:25
A magyarországi székhelyű, Romániában, Erdélyben is számtalan járattal érdekelt fapados légitársaság akciós kínálata szerint a tagok a 12 hónap alatt 72 órával az indulás időpontja előtt választhatnak a Wizz Air által felkínált, last minute úti célok közül, és szegmensenként 9,99 eurós alapáron foglalhatnak jegyet a kiválasztott járatokra – tájékoztatott az Airportal.hu a vállalat közleménye alapján.
Fontos tudni, hogy az így megvásárolt repülőjegyek csak a kis méretű kézipoggyászt tartalmazzák (max. 40 x 30 x 20 cm méretben), az egyéb szolgáltatásokat, mint a poggyászfeladást, vagy ülőhelyválasztást nem, ezek a foglalás során ezek pluszdíjakért vehetők meg – hívja fel a figyelmet a magyarországi szakportál.
Ha az ülőhely hiánya miatt nem áll rendelkezésre, vagy a 3 napos (72 órás) foglalási időszakon belül nem elérhető retúr repülőjegy, akkor a szokásos foglalási eljárással lehet visszaúti járatot foglalni. A Wizz All You Can Fly tagsággal lefoglalt járatokat nem lehet módosítani, ha változásra van szükség, új jegyet kell vásárolni. Ha az utas három járaton nem jelenik meg (úgynevezett „no-show”), a Wizz Air fenntartja a jogot, hogy azonnali hatállyal és a visszatérítés lehetősége nélkül felmondja a tagságot, sőt szerződési kötbért is kiszabhat.
– írta közleményében a cég. A légitársaság az előértékesítési időszakban alacsonyabb áron, már 499 euróért kínál 10 ezer All You Can Fly tagságot augusztus 13–15. között. Az utasok 2024. szeptember 25-től foglalhatnak jegyet a tagsággal, amelyben összesen 50 ország 200 városába repülhetnek 800 járaton.
„Nagyon örülünk, hogy elsőként vezethetjük be ezt az egyedülálló tagságot az európai utazók számára. A Wizz All You Can Fly tagság több száz spontán utazási lehetőséget kínál majd az ügyfeleknek fix, alacsony árért, és szabadságot biztosít számukra, hogy akkor repüljenek, amikor nekik kényelmes. A kalandvágyó utazóktól kezdve a digitális nomádokig ez a tagság megkönnyíti a gyakran utazók életét, valamint segít nekik abban, hogy új helyeket, új embereket ismerjenek meg” – nyilatkozta Silvia Mosquera, a Wizz Air kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.
Az év első felében csaknem öt százalékkal több légi utas vette igénybe a romániai szolgáltatásokat, mint tavaly ilyenkor, és immár tíz százalékkal többen, mint 2019 első hat hónapjában. A felemelkedést több erdélyi reptérfejlesztés segíti.
Idén júniusban májushoz képest 58 lejjel (1,1 százalékkal) 5176 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A júniusi 4,94 százalékról júliusban 5,42 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Európai Bizottság arról tájékoztatta hivatalosan Romániát és Magyarországot, hogy „kétségei vannak” a Fekete-tengeri tenger alatti villamosenergia-átviteli kábel építéséről szóló megállapodás kapcsán.
Több mint 230 ezer birka betegedett meg az elmúlt időszakban juhpestisben, a legnagyobb mérvű fertőzést Tulcea megyében jelezték. Erdélyben egyetlen gazdaságban, egy Temes megyei juhfarmon tesztelték a juhállományra végzetes betegséget.
Románia külkereskedelmi mérleghiánya 13,2 százalékkal 15,09 milliárd euróra nőtt az idén az első fél évben az egy évvel korábbihoz képest – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kormány csütörtökön 60 millió lejjel egészítette ki a szállítási tárca költségvetését a Román Vasúttársaság áruszállító részlege, a CFR Marfă folyó kiadásainak és költségeinek fedezésére.
Tavaly összesen 48,3 millió tonna burgonyát takarítottak be az Európai Unióban, ami némileg több a 2022-ben termelt 47,5 millió tonnánál; Románia a magas termést hozó uniós tagállamok közé tartozik, derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Látványosan, a szerdán jegyzett évi 5,80 százalékról 5,59 százalékra csökkent csütörtökön a három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Jelenleg 518 kilométernyi autópálya és gyorsforgalmi út építése zajlik, további 263 kilométernyi szakasz pedig a versenytárgyalási vagy tervezési fázisban van – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szerdán.
szóljon hozzá!