Fotó: Barabás Ákos
Bár még hátravan csaknem két hónap a nyári idény kezdetéig, a vendéglátó és turisztikai szektorban elkezdték a munkaerő-toborzást; az év elejéhez képest áprilisban 25 százalékkal több munkahelyet hirdettek meg ezekben a szakágakban – derül ki az egyik állásközvetítő portál adataiból.
2023. április 25., 12:352023. április 25., 12:35
Ugyanakkor az értékesítés terén 15 százalékkal, az építőiparban 17 százalékkal több állást hirdettek meg ebben a hónapban, mint januárban.
A BestJobs marketing-menedzsere, Ana Vişian rámutatott, a vendéglátó és a turisztikai ágazat munkáltatói a nyári szezonra készülve már elkezdték az idénymunkások toborzását, és
Ez arra utal, hogy lesz némi késés az alkalmazások terén, a nyári vakáció kezdetével azonban várhatóan megnő az állásokra pályázók száma, ezekben az ágazatokban ugyanis a szezonmunkások jelentős része a középiskolás diákok és egyetemisták közül kerül ki – magyarázta az Agerpres szerint.
A vendéglátás terén a baristák/pultosok és a pincérek a legkeresettebbek, nekik 500-800 eurós havi bért ajánlanak. Konstanca megyében szakácsokat is keresnek, 1000 és 1500 euró közötti havi fizetésért.
A turisztikai szektorban is változatos az álláskínálat:
szakmunkásokra, mérnökökre és építészekre is van igény. Az álláshelyek iránt érdeklődők száma is nőtt az elmúlt két hónapban, mintegy 25 százalékkal. A klímaszerelőknek havi 700-1000 euró, az épület-karbantartóknak nettó 500-700 euró közötti havi bért kínálnak.
A legtöbb szezonális állást Bukarestben, valamint Konstanca, Brassó és Kolozs megyében hirdették meg.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!