Ha nem érkezik meg időben a pénz, előfordulhat, hogy csak január 8-a után csenget a postás a nyugdíjjal
Fotó: Gecse Noémi
Késve kaphatják meg a januári juttatásokat azok a nyugdíjasok, akiknek a postás szokta kikézbesíteni a pénzt – nyilatkozta Valentin Ștefan, a Román Posta vezérigazgatója. Rámutatott: mivel a postás átlagban a hónap első napjaiban szokott csengetni, most előfordulhat, hogy késni fog, mivel az újévi szabadnapok miatt előfordulhat, hogy a szükséges pénzösszegek nem érkeznek meg a posta bankszámlájára.
2024. december 17., 16:252024. december 17., 16:25
„Ha 2025 első napjaiban nem érkezik meg a pénz a Román Postához, akkor nem fogjuk tudni kiosztani a nyugdíjakat, és igen, késedelem lesz a kifizetésben” – fogalmazott Valentin Ștefan a Digi 24 hírtelevízió műsorában.
Mint magyarázta: december 25. (karácsony első napja) és december 26. (karácsony második napja) törvényes munkaszüneti napok a romániai munkavállaló számára. A 2025-ös év már a legelején négy törvényes szabadnapot biztosít az alkalmazottaknak, nevezetesen január 1-jét és 2-át, valamint január 6-át és 7-ét, vízkereszt és Szent János napját.
– fogalmazott a posta igazgatója.
Aláhúzta ugyanakkor, hogy természetesen a Román Postánál nem így lesz, alkalmazottaik már január 3-án felveszik a munkát, ám csak akkor tudják kikézbesíteni a nyugdíjakat, ha addig megérkezik a szükség pénzösszeg a posta számlájára.
„Először ki kell dolgozni az állami költségvetést, majd jóvá kell hagyni. (…) Továbbá, az állami intézményektől származó információk mellett a pénz kiszállításhoz kellenek a magáncégek, vagyis bankok is, akiktől mi (a Román Posta) megvásároljuk a pénzt. Itt is szükség van az előzetes tervezésre. Mi a Román Postánál mindig rugalmasságot tanúsítottunk, rendelkezésre álltunk, és amikor a nyugdíjpénztár, a munkaügyi minisztérium vagy a pénz átutalását jóváhagyó állami kincstár időben tudta utalni a pénzt, mi eleget tettünk ennek, és elküldtük/kézbesítettük a nyugdíjakat” – fejtette ki Valentin Ștefan.
Megígérte: most sem lesz másként, ha lesz pénz.
Az elmúlt évek tapasztalatai szerint a pénz nem érkezett meg a Román Posta számlájára az év első napjaiban. Lehetséges, hogy idén is késve, azaz 2025. január 8-tól osztják ki a nyugdíjakat” – nyilatkozta a Román Posta vezérigazgatója.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!