Fotó: Presidency.ro
A kormány karcsúbb és hatékonyabb állami apparátust akar, hogy egyensúly legyen a magánszektor termelése és az állami kiadások között – jelentette ki hétfő este Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter Marcel Ciolacu miniszterelnök azon javaslatával kapcsolatban, mely szerint mintegy 200 ezer betöltetlen közalkalmazotti állást szüntetnének meg.
2023. július 25., 13:172023. július 25., 13:17
2023. július 25., 13:202023. július 25., 13:20
A miniszter a Digi 24-nek nyilatkozva magyarázta el, hogy ezzel mind a közvetlen, mind a közvetett kiadásokon keresztül megtakarítás érhető el az államkasszában.
A közvetett kiadásokon pedig úgy tudnak spórolni, hogy megszüntetik a közintézményekben a jelenleg be nem töltött álláshelyeket, és ezzel automatikusan csökken a fizetése sok hivatalvezetőnek, osztályvezetőnek, igazgatónak, akik eddig a szervezeti felépítésben szereplő adatok szerint nagy fős csapatot vezettek, a gyakorlatban azonban a be nem töltött álláshelyek miatt sokkal kevesebb alkalmazott tartozott alárendeltségükbe.
– magyarázta Simona Bucura-Oprescu. Hozzátette: elsősorban a központi közigazgatásról van szó, és minden egyes intézmény esetében elemzik az átszervezés, újragondolás lehetőségeit. A cél a fenntartható kiadások és a minőségi közszolgáltatások közötti egyensúly kialakítása, és nagy hangsúlyt fektetnek a hatékonyságra – szögezte le.
– tudta meg hivatalos forrásokból az Agerpres. Az intézkedést Marcel Ciolacu miniszterelnök javasolta. Liberális források szerint a koalíció rábólintott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökének, Nicolae Ciucának arra a javaslatára, hogy csökkentsék a minisztériumok kiadásait. A költséglefaragások módozatairól szakértők bevonásával rövid időn belül döntenek.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!