Fotó: Presidency.ro
A kormány karcsúbb és hatékonyabb állami apparátust akar, hogy egyensúly legyen a magánszektor termelése és az állami kiadások között – jelentette ki hétfő este Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter Marcel Ciolacu miniszterelnök azon javaslatával kapcsolatban, mely szerint mintegy 200 ezer betöltetlen közalkalmazotti állást szüntetnének meg.
2023. július 25., 13:172023. július 25., 13:17
2023. július 25., 13:202023. július 25., 13:20
A miniszter a Digi 24-nek nyilatkozva magyarázta el, hogy ezzel mind a közvetlen, mind a közvetett kiadásokon keresztül megtakarítás érhető el az államkasszában.
A közvetett kiadásokon pedig úgy tudnak spórolni, hogy megszüntetik a közintézményekben a jelenleg be nem töltött álláshelyeket, és ezzel automatikusan csökken a fizetése sok hivatalvezetőnek, osztályvezetőnek, igazgatónak, akik eddig a szervezeti felépítésben szereplő adatok szerint nagy fős csapatot vezettek, a gyakorlatban azonban a be nem töltött álláshelyek miatt sokkal kevesebb alkalmazott tartozott alárendeltségükbe.
– magyarázta Simona Bucura-Oprescu. Hozzátette: elsősorban a központi közigazgatásról van szó, és minden egyes intézmény esetében elemzik az átszervezés, újragondolás lehetőségeit. A cél a fenntartható kiadások és a minőségi közszolgáltatások közötti egyensúly kialakítása, és nagy hangsúlyt fektetnek a hatékonyságra – szögezte le.
– tudta meg hivatalos forrásokból az Agerpres. Az intézkedést Marcel Ciolacu miniszterelnök javasolta. Liberális források szerint a koalíció rábólintott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökének, Nicolae Ciucának arra a javaslatára, hogy csökkentsék a minisztériumok kiadásait. A költséglefaragások módozatairól szakértők bevonásával rövid időn belül döntenek.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!