Jegeli a bukaresti kormány az otthoni fali gázkazánok betiltásáról szóló törvénytervezetet, miután az új környezetvédelmi miniszter az elődje, Tánczos Barna nevéhez fűződő dokumentum kapcsán úgy vélekedik: azt „alaposabban” át kell vizsgálni.
2023. július 17., 20:162023. július 17., 20:16
2023. július 17., 20:192023. július 17., 20:19
A dokumentum még jóváhagyási szakaszban van, és az új miniszter, Mircea Fechet szerint a téma további, alaposabb tanulmányozást igényel. Bár Fechet júniusban még azt nyilatkozta, hogy egyelőre nem született döntés a kazánok eltűnésének határidejéről, a hétvégén Bákóban már azt hangsúlyozta, hogy a minisztérium nem foglalkozik a témával. Mi több,
„Egyértelműen szükség van az otthonok energiahatékonnyá tételének finanszírozására. Ugyanakkor mielőtt a fali gázkazánokkal kezdenénk foglalkozni, inkább arról a 3,5 millió háztartásról ejtenék szót, ahol még mindig tűzifával fűtenek, és amely egy részének van hozzáférése a földgázhálózathoz, ennek nyomán a jövőben kisebb nyomást gyakorolhatnának az erdőállományra, ha a fával való fűtésről a kevésbé szennyező gázfűtésre térnének át” – mondta az új környezetvédelmi miniszter.
A jelenlegi környezetbarát tervezésről szóló irányelv módosításának tervezetében, amelyet az Európai Bizottság április 27-én tartott konzultációs fórumán vitattak meg,
Az új rendelet szövegét még az idén véglegesíteni kell, hogy 2024-ben kihirdetésre kerüljön.
Az európai uniós testületnek kazánok értékesítésének betiltására irányuló szándéka már korábban kiderült a RePowerEU csomagból, amely arra ösztönözte a tagállamokat, hogy vezessenek be nemzeti hatáskörben tilalmat a fosszilis tüzelőanyaggal működő, meglévő és új épületekben működő fali kazánokra, de kötelezettséget nem írt elő.
Régóta téma az Európai Unióban a rengeteg háztartásban használt fali gázkazán „letekerése” valamilyen formában: az új egyéni hőközpontok beszerelésének tiltása, a régiek fokozatos kivezetése, megadóztatása.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!