Fotó: Erdély Bálint Előd
Az üzemanyagok drágulása miatt a vásárlók 55 százaléka hibrid vagy elektromos hajtású jármű vásárlását tervezi a következő 2 évben – közölte az EY kedden az MTI-vel.
2023. július 18., 14:092023. július 18., 14:09
A tanácsadó cég felmérése szerint egyértelmű az összefüggés az üzemanyagok árának változása és a hajtástípusok kereslete között, a környezetvédelmi okok ugyanis kevésbé ösztönzik a váltást. A megkérdezettek 88 százaléka még felárat is hajlandó adni elektromos hajtású autóért, a legtöbben 11 és 20 százalékkal fizetnének nagyobb összeget. A benzines és az e-autók árai között ma 30–40 százalék a különbség – írták.
A kereskedőknek ezért a közlemény szerint folyamatosan követniük kell a vevői igényeket, ügyfélkapcsolat-kezelő rendszereket kell kiépíteniük, és folyamatosan elemezniük kell az értékesítési adataikat.
Az EY Európa, Ázsia és Amerika 20 országában vizsgálta az autóvásárlási szokásokat 2023 márciusában. A nemzetközi felmérésben 15 ezren vettek részt.
Az idei első hat hónapban 34,5 százalékkal több környezetkímélő járművet helyeztek forgalomba, mint előző év azonos időszakában, a piaci részesedésük pedig 21,9 százalékra nőtt – derül ki az APIA hétfőn közölt összesítéséből.
Miközben a gázolajjal meghajtott gépjárművek olcsóbban megvásárolhatók és erősebbek, az elektromos autók előnyösebb fenntartási és karbantartási költségeinek, üzemanyag-takarékosságuknak hála értelmes választást jelentenek.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!